Wpis z mikrobloga

@kochaj_albo_rzuc: Po pierwsze primo poprawi to elektryk wykonując biały montaż. Po drugie primo więcej niedoróbek wyjdzie po czasie. I po trzecie primo ultimo nie kupuje się domu od developera.
  • Odpowiedz
@kochaj_albo_rzuc: To zależy czy puszka jest w ogóle osadzona(uderz w dno czy jest za nią tynk albo inny materiał). Jeżeli jest osadzona to założy pierścień dystansowy i zetnie go do płaszczyzny ściany. Jeśli zaś puszka trzyma się na słowo honoru to będzie musiał przekuć i poprawić ścianę( chyba że osadzanie puszek było po stronie tynkarzy, wtedy to oni mają to poprawić).
  • Odpowiedz
@WDbez40: @absoladoo: Z własnego doświadczenia wiem jak wygląda stan takich domów przed tynkowaniem (jestem tynkarzem maszynowym). Częsty brak wiązań ścian, zbrojenie na wierzchu bo fachowcom rozrywa szalunki, ciepły montaż okien tylko w teorii bo rzadko jest wykonany poprawnie, o osadzeniu okien nie wspomnę. Dochodzą jeszcze wszechobecne butelki po alkoholu. Developer chce postawić dom najtańszym kosztem (materiał + pracownicy). Zapytacie co z kierownikiem i odbiorami robót? Już wyjaśniam : ktoś kto
  • Odpowiedz
Milimetr nie miara, centymetr nie szpara.

Faktycznie są takie przedłużki do puszek, zgłoś aby Tobie coś takiego porządnie zamontowali i po problemie...
  • Odpowiedz
@kochaj_albo_rzuc: Jeżeli puszka trzyma pion i poziom i jest obsadzona na gipsie budowlanym ze strony elektryka błedu tutaj nie ma. Na tego typu #!$%@? developerskich (szybko tanio) tynki mają i po 5cm, ponieważ ściany są zwyczajnie krzywe. I nie ma tutaj złotego środka jeśli chodzi o wysunięcie puszki w stanie surowym. W kwestii elektryka jest zamontowanie osprzętu, i jego głowa w tym, by ten osprzęt zamontowany był solidnie. Zamiast przejmować się
  • Odpowiedz
@kochaj_albo_rzuc: Ile tam jest nadmiaru tynku? Na moje około jednego centa i żabki spokojnie złapią tę puszkę. Powodzenia w reklamowaniu czegoś takiego :P Elektryk powie: "Panie to tynkarze tyle tego tynku #!$%@?",a tynkarze powiedzą: "Panie #!$%@? przecież kąty trzeba było jakoś połapać" Tak jak pisał @phil-gwas. Poczekaj na efekt końcowy i lepiej nie słuchaj rad #januszebudownictwa powyżej.
  • Odpowiedz