Wpis z mikrobloga

Orange w mniejszych miejscowościach/wsiach ma zamiar kiedyś cokolwiek poprawić czy pozostaje zmiana operatora?
Do centrali mam jakieś ~5 km napowietrznej linii w stanie słabym. Prędkość "do" 10 mega. Co w praktyce to jakieś 2,4 na synchronizacji. Speedtest pokazuje nie całe 2 mega. A w praktyce nie mogę wieczorem pobrać 5 MB pliku ;/
Ja rozumiem, odległość - ale był czas gdzie miałem nawet 4 mega.

Już nie ważne 2 czy 4 mega bo oprócz pobierania to tego nie odczuwałem. Teraz się zrobiło strasznie, wieczorem nawet strony się strasznie wolno wczytują, nie da się załadować niektórych rzeczy.

Od ponad roku zgłaszam reklamacje i przyznaje mi Orange bonifikate (kiedyś mnie olewano mówiąc że to "do" 10) teraz jednak zawsze reklamacja pozytywna i przeprosiny wielkie - bo są przeciążenia. I tak co miesiąc, oczywiście daty poprawy wskazać nikt nie potrafi - domyślam się że nigdy. Osobna sprawa, że nigdy bonifikata nie pojawia się na fakturze i muszę pisać ponowną reklamację o korektę. Tak więc 2 reklamacje miesięcznie muszę wprowadzać (i tak od września ubiegłego roku). Czasem nawet 3 bo bywa, że zamiast zniżkę na fakturze to przychodzi zwyżka ( ͡º ͜ʖ͡º)

Co śmieszne dzwonią konsultanci oferują do 20 mega. Strona orange pokazywała dostępność 20 mega, teraz pokazuje dostępność do 80 mega!

Najgorsze jest to, że umowa do marca 2017 roku niestety. Nie da się skrócić tej męki? Oczywiście nie chcę płacić kary ;/ Co gdybym wziął wciskane 20 mega czy 80 mega przez konsultanta? Co albo nie poprawi mi nic albo sprawi, że nawet router nie złapie synchronizacji. A potem zacznę wprowadzać skargi i będę chciał aby to co mi wcisnęło orange działało bez powrotu do poprzedniej umowy?

Albo coś z tymi przeciążeniami ugrać, bo Orange za każdą reklamacją daje jakieś "zlecenie" na sprawdzenie tego i za każdym razem przyznaje racje, że są przeciążenia.

Jak żyć? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@OrangeEkspert
#orange #pytaniedoeksperta
  • 2
@OrangeEkspert: Nie ośmieszajcie się, naprawdę.

Szkoda mi czasu na wypełniania formularza na poprzednie moje "pisanie" od 2 miesięcy nie odpowiedział nikt. Poczekam do tego 2017 i trudno.