Wpis z mikrobloga

Każdy kto używa #windows10 działa na szkodę wszystkich użytkowników komputerów i internetu.

Dlaczego? Bo Windows 10 narusza prywatność w dalece przegiętym, niedopuszczalnym stopniu i używając takiego systemu pokazujecie Microsoftowi, ze może sobie robić co chce i naruszać granice jak chce, a motłoch i tak to kupi...

Gdyby nikt takiego systemu nie chciał z słusznych względów użytkować to Microsoft musiałby się wycofać z takiego szpiegowania i przegięć i zacząć wydawać normalne systemy. A tak to skoro ludzie i tak kupują to będzie przekraczał granicę coraz bardziej i bardziej, tak jak to robi obecnie...

#takaprawda #komputery
  • 32
  • Odpowiedz
@wytrzzeszcz: Przecież to, że W10 szpieguje to powszechnie znany fakt, potrzebne ci jeszcze jakieś dowody?

Poszukaj w necie, pewnie znajdziesz pełno. Ja nie zamierzam tego badziewia instalować nawet jakby mi mieli za to zapłacić.
  • Odpowiedz
@PlacekBananowy: kiego syfu bo ja go używam jako środowiska do uruchamiania Visual Studio która i tak za #!$%@? mi nie działa :(( ͡° ʖ̯ ͡°) tak się #!$%@? dba o studentów a potem zdziwko że "Szefie mogę tu miec Vi i gcc bo z tym visual coś to sie nie da"
  • Odpowiedz
@only: @piotrulos: @PlacekBananowy: W kwestii Google czy FB to mam ogromny wpływ na to co oni mogą ewentualnie wyszpiegować bo sam przecież wpisuje to czy tamto w wyszukiwarke albo zamieszczam to czy tamto na fb.

A system szpieguje dosłownie wszystko, zawsze i wszędzie, co nie tylko jest bardzo niefajne, ale i bardzo niebezpieczne.
Dochodzi też jeszcze dodatkowo niebezpieczeństwo tego, ze ktoś z zewnątrz (np hakerzy) mogą przechwycić dane które
  • Odpowiedz
@PlacekBananowy: A co ci daje pewność, że bardzo głęboko w systemie nie jest poukrywane jeszcze coś, co Cię mocno szpieguje, a czego wyłączyć się nie da?

Skoro już Microsoft zadał sobie aż tyle trudu by tak bardzo szpiegowac użytkowników to myślisz, ze nie zabezpieczył się jakoś przed tym, że ci po prostu wezmą i powyłączają pewne opcje?
  • Odpowiedz
@PlacekBananowy: Po za tym przymus 20 minutowego męczenia się z wyłączaniem tego szitu chyba normalny nie jest. Większość szarych kowalskich moze nawet nie ogarnąć jak to powyłączać.

Wiec korzystając z takiego systemu i godząc się na to i tak działacie na szkode wszystkich użytkowników komputerów bo przyzwalacie Microsoftowi na to, że może sobie robić co chce, a ludzie i tak będą korzystać...
  • Odpowiedz
W kwestii Google czy FB to mam ogromny wpływ na to co oni mogą ewentualnie wyszpiegować bo sam przecież wpisuje to czy tamto w wyszukiwarke albo zamieszczam to czy tamto na fb.


@Caoi: Prawie się udławiłem prychając ( ͡° ͜ʖ ͡°). Zobacz sobie, jak Ci się zmieniają reklamy na FB zależnie od odwiedzanych przez Ciebie np. sklepów internetowych - może da Ci to choć trochę do myślenia.
  • Odpowiedz
@ufo99: LOL? Przecież to jest to o czym właśnie pisałem. Zmieniają się bo wyszukiwałem ich wyszukiarce etc. Zauważyłem to już dawno. Ale nad tym co wpisuje w wyszukiwarce oraz z jakiej przeglądarki korzystam mam wpływ.
  • Odpowiedz