Wpis z mikrobloga

Mireczki, przestrzegajcie swoich dziadków i rodziców przed telefonicznymi oszustami.

Koło 12.40 zadzwonił do mojej mamy człowiek podający się za funkcjonariusza najbliższego komisariatu. Prosił o dane osobowe (imię, nazwisko, adres zamieszkania) w celu upewnienia się, że rozmawia z właściwą osobą. Tematem było ponoć przejęcie danych naszej rodziny przez zorganizowaną grupę przestępczą.
Brzmiał naturalnie i profesjonalnie, w pierwszej chwili nie wzbudzał żadnych podejrzeń. Na szczęście moi rodzice są uczuleni a mi w odpowiednim momencie udało się przejąć słuchawkę, ale po krótkiej rozmowie oszust w pół słowa się rozłączył i więcej nie zadzwonił.

Pojechałem na komisariat z pytaniem, czy taki funkcjonariusz w ogóle istnieje - ale nie, nie istnieje.

Także mireczki, niech to będzie przestroga - do tej pory myślałem, że nigdy nikt nie będzie chciał oszukać moich rodziców metodą na wnuczka. Przestrzegajcie, aby nie podawać żadnych danych osobowych przez telefon, bo Policja nigdy nie prosi o podanie ŻADNYCH DANYCH w celach operacyjnych.

#oszustwo #policja #oszukujo #przestepczosc #zlodzieje #bezpieczenstwo
  • Odpowiedz