Wpis z mikrobloga

Mam zapytanie o następujące modele: Superlux HD669, AKG K514 MKII, CAL! , TarkStar hd2000. Które z nich mają najlepszy dźwięk, które polecacie? A może jakieś inne w cenie do 200 zł? Nie chodzi mi o wygląd ani o trwałość tylko o dźwięk, ma być jak najlepszy. Poprzednio miałem Superluxy HD681, były bardzo dobre. Źródła to laptop i telefon. Poproszę o opinię. Dzięki :)
#sluchawki #pytaniedoeksperta #muzyka #audio #audiofile
  • 15
@MrFisherman: mam HD669 już ze dwa lata. Po jakimś czasie zaczęły skrzypieć ale separacja od dźwięków z zewnątrz jest OK. Popękał też plastik na pałąku, tylko dojeżdżałem je trochę. Nie chuchałem, nie dmuchałem, jeb do torby i na ziemię. Dźwięk bardzo dobry jak za tę kasę.
@MrFisherman: ja za niedlugo kupuje cos za 200 zl i chyba to beda Creative Aurvana Live. Same dobre opinie w tym przedziale cenowym ponoc nie ma konkurencji.

edit. dopiero zauwazylem, ze masz je na liscie. Ja to sie obawiam, ze beda za male na moje duze uszy. Musze gdzies je sprawdzic. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@exdami: Mam CALe, ale nie polecam bo strasznie uszy się w nich pocą. Sam dźwięk jest ok. Są też dość wytrzymałe, a jak już nawet się coś zapasuje, to łatwo je naprawić.
@lmateusz: kurde, do tej pory wydawaly mi sie idealne, ale wiadomo, ze przez internet nie sprawdze jak mi leza na glowie i czy sie bede pocil. Np. moje obecne Sennheisery HD 201 tez mnie szybko mecza. W uszach niby ok, ale sa jakby za ciasne i dluzej niz godzine tez ciezko mi wytrzymac. Chcialem tez sprobowac jakiejs zamknietej konstrukcji, ale niekoniecznie za 500 zl, hehe, tylko tak do 200.
@lmateusz: #!$%@? ( ͡° ʖ̯ ͡°) obadam je gdzies na zywo. Nie uzywam czesto sluchawek, ale z drugiej strony moze dlatego, ze te HD 201 sa juz jakies srednie... ciche i polotwarte, dzwiek juz tak mnie nie satysfakcjonuje jak kiedys. No i gdzies czasem sluchalem jakichs beatsow czy jakichs innych sluchawek i zobaczylem jak to moze brzmiec... i te pochlebne opinie o CALach. Musze obadac.
@exdami: nie no, jakość dźwięku jest bardzo dobra, nawet bardziej mi się podobają niż beatsy, tyle że beatsów słuchałem pare minut :)
Ale co mi z tego dźwięku, jak przez lato to użyłem ich tylko kilka razy.
@exdami: a to żeby przed zakupem przesłuchać słuchawki to bardzo dobry pomysł. A nawet konieczność. W MM czy innym Saturnie nie miałem nigdy problemów, a np w Złotych Tarasach sporo ich mają. Tylko nie testuj topowych Beyerdynamic, bo później w wszystkich będziesz czuł niedosyt ;)
A o calach trochę negatywnych opinii też jest, tylko że mało. A mało to być może dlatego że dla większości są to pierwsze "poważne" słuchawki