Wpis z mikrobloga

Mireczki, wie ktoś jak można w mairę ładnie i szybko wyeksprtować częśc obrazu z WMSa np. geoportalu do formatu .tiff?

#gis #geologia nie wiem co tu jeszcze mogę otagować, żebym dostał odpowiedź xD
  • 14
@karliTToO: @phila_eagles: Szczerze.. trochę.. Nie da się od tak wyeksportować w tym QGISie danego kawałka, można go wydrukwoać, niestety jest w tym minus, który dla mnie oznaczał dyskwalifikację tego sposobu, nie znamy koordynatów tego zdjęcia. To jest, niby znamy, program zaokrągla te koordynaty do wartości, których użyć nie mogę ze względu na niedokłądność.

Mozna co prawda wyeksportować jeszcze world file i potem liczyć sobie prawy dolny rog zdjęcia. Mi sięt
Dzięki. ją chyba zostanę przy wydruku. B. dobra jakość przy dużym dpi no i zasięg całej mapy. Teraz akurat nie mam dostępu do komputera ale przy wydruku można zapisać chyba tylko jako PDF, tak?
@karliTToO: Mi szczerze cała mapa nie odpowiada, bo program do którego to obsługuje, chyba sobie nie radzi, powyzej pewnej rozdzielczosći nie ładuje obrazu.

Co do druku do .pdf to tak, jest taka opcja: http://i.imgur.com/O2Bbpvr.png

PS: Jak komuś odpisujesz naciśnij guzik "odpowiedz" wtedy ta osoba dostaje powiadomienie, a ty masz szansę na otrzymanie odpowiedzi :)