Wpis z mikrobloga

Mirasy mam problem z LEDami w telewizorze LG 42LE4500. Sprawa wygląda tak, że telewizor przy starcie się świeci, ale po chwili gaśnie podświetlenie. Obraz jest bo sprawdzałem latarką. Jak zmieniłem podświetlanie ręcznie na 1/100, to telewizor teoretycznie działa - nie wiem jak długo. Wygląda to tak jakby układ się przegrzewał i dlatego termiczne zabezpieczenie wyłącza podświetlenie by uniknąć spalenia. Niby wszystko działa, ale telewizor słabo świeci i jedna sekcja ledów nie działa wcale, jest czarna poświata.

Poniżej daje zdjęcia płytki na których mam nadzieję, że widać lekko osmoloną(?) płytkę przy elemencie.

Wymiana tego równa się wymiana całej płyty zasilania, bo nigdzie na necie tego nie ma. Wiec pomyślałem, że może dałoby rade jakieś tam proste stepup/setpdown zastosować do odpalenia tych ledów. Nie wiem tylko jakie parametry mają te ledy by ich nie zepsuć. Ktoś coś?

Lub inna opcja - zastosować tam paste ceramiczną i zamontować jakieś radiatory?

FOTKI: http://superserwer.usermd.net/lg/
#elektronika
Pobierz
źródło: comment_JrORIpkxQTzk3tb8p152p2gRUkavX6us.jpg
  • 14
@handler: te na środku wyglądają na zgrzane, ale te na skraju po prawej wręcz na ujarane. Ale jesli mimo wszystko udaje mu się włączyć to może elementy wykonawcze są zrównoleglone dla większego prądu. Mosów miernikiem nie zmierzysz (no chyba że zwarte, ale z opisu nie wynika), także kupić i podmienić pozostaje.
@handler: Pytanie typu być, albo nie być. Żeby wiedzieć, dlaczego nie działa, trzeba to i owo pomierzyć, a nie popatrzeć i wymieniać. Nie bardzo rozumiem, czym się kierujesz myśląc, że lepiej tam zamontować "zwykłe przetwornice"?
Będziesz sobie wiercić dziurę w panelu na potencjometr od regulacji oświetlenia?
@KrotkieSpiecie: bo jak to jest zwykły led to przecież teoretycznie można to zastąpić zwykłą przetwornicą i już, tyle, że nie będzie regulacji z pilota (jasności), tyle, że nie wiem jakie są parametry takich ledów, kabelki widać na zdjęciach, napięć też tam nie ma napisanych :/