Wpis z mikrobloga

Postanowiłem dołączyć do zaszczytnego grona #pcmasterrace i dlatego mam parę pytań. Jestem kompletnym dyletantem w sprawach osprzętu, a PC będę potrzebował tylko do gier. W związku z tym mam parę pytań:
Lepiej kupić złożoną jednostkę centralną, czy może samemu składać komponenty?
Jeżeli składać, to czy na podstawie filmów instruktażowych w necie dam radę zrobić to sam?
Muszę się zamknąć w budżecie 10k polskich szekli, dlatego prosiłbym o propozycję do tej kwoty (oczywiście 10k za wszystko nie za samą jednostkę).

#pcmasterrace
  • 18
  • 0
@CityHunter: samemu, dasz rade sam tylko musisz zwrócić szczególną uwagę na wkładaniu procesora żeby nie powyginac nóżek. Po co ci komputer za 10 tys?
Lepiej kupić złożoną jednostkę centralną, czy może samemu składać komponenty?


@CityHunter: lepiej samemu, ponieważ:
-masz pełną kontrolę nad wnętrzem
-jeden pośrednik mniej
-nie zostaną Ci odebrane różne bonusy w stylu np. darmowych gier dorzuconych do karty graficznej
-dużo radochy :)

Jeżeli składać, to czy na podstawie filmów instruktażowych w necie dam radę zrobić to sam?

Absolutnie dasz sobie radę.

prosiłbym o propozycję do tej kwoty

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_grudzien_2015
@d3v: Na coś trzeba wydawać pieniądze. A tak na poważnie to w wolnych chwilach lubię pograć, a zatrzymałem się z moim komputerem w poprzedniej erze. Muszę dużo nadrobić i w przyszłości nie chce być w tyle.
@CityHunter: za 10k mozesz zlozyc potwora nawet doliczajac 28" monitor 4k (mozesz tez od razu kupic 4k tv i grac z kanapy). Wszystko zalezy od tego czy potrzebujesz az tak mocnego pc bo za 2,5k mozesz zlozyc pc do grania w najnowsze tytuly w 1080x60.
@CityHunter: wielkość monitora to już kwestia gustu i potrzeb (np. czy siedzisz blisko czy zamierzasz może rozsiąść się z padem na łóżku na drugim końcu pokoju). Przejdź się do jakiegoś sklepu z elektroniką (ew. odwiedź znajomych jeśli posiadasz ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) i wybadaj sam jakiej wielkości potrzebujesz.

Jeśli będziesz wybierał jeden z topowych "zestawów" z mojego linka to śmiało możesz szukać jakiegoś monitora z rozdzielczością
Potrzebuję tylko sprzętu do rozrywki. Wolałbym, żeby wychodził trochę do przodu, tak żeby w przyszłe tytuły można było pograć.


@CityHunter: 5k to rozsądne minimum jak ma być na kilka lat. Na pewno minimum GTX970 (choć za chwile spadną ceny 980, w tej chwili to różnica 1600/2500). Procek albo i5 K(odblokowany) albo i7 K, różnica 999/1500.
Dysk SSD i płyta gamingowa 600/800 zł. Ważne, żeby karta graficzna obsługiwała DX12. Ramy minimum 8