Wpis z mikrobloga

Po prawie trzech latach bawienia się różnymi słuchawkami w przedziale od 200 do 7000 stwierdzam że beyerdynamic dt 990 pro są fenomenem jeżeli chodzi o słuchawki typowo do domu do 2000 zł. Słuchawki te potrafią zagrać praktycznie z każdego mocniejszego źródła i praktycznie wszystko. Nie boją się czy to cięższej elektroniki, metalu, jazzu, muzyki klasycznej. Nie próbują zabić słuchacza przy zmianie na jaśniejsze źródło jak np t90 czy t70 czy niektóre ultrasone. Wiadomo że im lepsze źródło i zasilanie im zapewnimy tym lepiej zagrają. Są super brzydkie i wykonane z materiałów ala radzieckie zabawki z lat 80, ale jednocześnie są super wygodne i wytrzymałe. Mimo swojego typowo studyjnego rodowodu nie grają sucho i dają swojemu słuchaczowi po prostu fun i emocje.

#audio #audioboners #sluchawki
Pobierz Ojezu - Po prawie trzech latach bawienia się różnymi słuchawkami w przedziale od 200 ...
źródło: comment_nLrfUHuX0AqoxKFHVlk6CdEhXGuWXDsz.jpg
  • 66
@tom1988: z pro jest taki plus że raczej nie da się spieprzyc ich brzmienia żadnym torem a raczej tylko poprawić. Nie wierzę że w dt 990 edition jest ten sam głośnik, grają dla mnie za miękko i bez pazura. Jak jesteś z warszawy to możemy sprawdzić.
@Ojezu: niestety jestem z okolic slaska.
Widze, ze bardziej preferujesz wersje pro, mysle, ze i tak bede musial gdzies przesluchac. Obecnie mam tylko CAL i ts-671, w wiekszosci wypadkow preferuje cal pod meizu mx4 ale tsy pod fiio e9+e17 graja lepiej np przy led zeppelinach, pink floyd czy koncertowkach. Dlatego buduje te hybryde, bo tsy pod e9 szalu nie pokazuja - lepszy wzmacniacz wyciagnie z nich wiecej... Ale i tak bede
@tom1988: Są i tacy co wolą ts-671 od dt990 pro. Ja ts-ów nie lubię. Są suche, jasne i twarde w graniu a do tego wiszą na mnie przez te kuepskie pady i zbyt rozciagliwą opaskę.
@Ojezu: pod e9 +e17 graja z utemperowana gora, ale troche brudno - idealna barwa dla starych kawalkow, ktore nie sa zbyt dynamiczne. CALe graja barwniej. Mialem wrazenie, ze CALe sa bardziej szczegolowe, ale to pod ts slychac mlaskanie pomiedzy przerwami na poczatku utworu babe i'm gonna leave you, led zeppelinow - pod szczegolowym meizu na CALach tego nie slychac.
@eternit_nie_wybacza: ale które? dt 990, hd600, ts-671?
napędzić to może i się da, ale najważniejsza jest synergia.
Po tylu latach obecnie mam CALe, koss porta pro i philipsy x2hr i niedokończony choć działający wzmacniacz słuchawkowy na bazie hybrydy audiotonu.
Kombinowałem z DACkami pod philipsy, ale najlepiej i z najszerszą sceną grają podpięte pod laptopa huawei d14. (Mam na sprzedaż meizu hifi dac)
Jedyną synergię jaką udało mi się uzyskać to tania,