Wpis z mikrobloga

Mirki Cro Copy i Mikrokoksy, od pewnego czasu trenuję MMA (prawie 3 lata) i chcąc wnieść swoje hobby na level wyżej postanowiłem dorzucić jeden trening MMA więcej, tym samym trenuję 3 razy w tygodniu sztuki walki + 2 treningi siłowe. W związku z tym miałbym kilka pytań + chętnie zbiorę opinię i sugestię odnośnie mojego planu ćwiczeniowego na tydzień.

Ogółem:
Staram się jeść 4 posiłki dziennie dbam aby były całkiem dobrej jakości. Pracuję 8h w ciągu dnia więc czas jest trochę ograniczony. BCAA ratuje mi życie i mam jeszcze białko ale nie wiem jeszcze jak z niego korzystać :)

Pytania:
- kiedy powinienem brać białko? przed czy po treningu? czy brać je również w dni "nie siłowe" czyli wtedy kiedy trenuje SW(technika i cardio)?
- jakie ćwiczenia proponujecie na "dzień pleców"? Nie chciałbym za bardzo szaleć ze sztangą typu martwy ciąg bo nie lubię tak obciążać kręgosłupa. Na pewno jako jedno z ćwiczeń które mi dobrze wchodzi to podciąganie się na drążku nachwytem ale to jest chyba najszerszy mięsień grzebietu i nie wiem co stosować na inne.
- nie wiem jak zagospodarować sobotę, najchętniej mieszałbym raz plecy raz nogi. Wiem, że będzie hejt ale wolę plecy bo wydaje mi się, że do zapasów przydaje się najbardziej cały korpus. A może jeszcze inaczej przemieszać wtorek i sobotę pod względem partii klatka+barki/plecy+biceps/nogi?

Mój plan:
- Poniedziałek: Stójka, dużo kopania i uderzania w rękawicach, spary, często zdarzają się treningi obwodowe.
- Wtorek: Trening AdBustera czyli pakujemy klatkę, barki i triceps: https://www.youtube.com/watch?v=tMVvjFX7gTA
- Środa: Zapasy i rzadko ale też obwody.
- Czwartek: BJJ z uderzeniami, też rzadko ale zdarzają się obwody
- Piątek: RELAX :)
- Sobota: Plecy? Nogi? Wolałbym plecy zgodnie z tym co sugeruje wyżej ale nie mam pomysłu na plan ćwiczeń na ten dzień.
- Niedziela: RELAX :)

Będę wdzięczny za podpowiedzi lub korektę planu. Dla oka podpinam zdjęcie Ring Girl Natashy Wicks :) Pozdrawiam :)
#pytanie #mikrokoksy #mma
reksiuwielki - Mirki Cro Copy i Mikrokoksy, od pewnego czasu trenuję MMA (prawie 3 la...

źródło: comment_ehQVXJqisYQkmfOA5arcNDUWwoIKKGlN.jpg

Pobierz
  • 9
@reksiuwielki: Odp1: Jak mówi chinskie przysłowie oczywiście stare. "Gdy Cień spadnie na deszczu miałko wtedy bądź pewny , że trzeba jeść białko."
Odp2: Trenowanie techniki "Palca Śmierci" Wynalezionej przez mistrza Uo-du-Senga roku 1348 za Panowania Dynastii Gin. Akurat jest to powiązane z pierwszą odpowiedzią bo wielki mistrz ukrył tajemnice tej straszliwej techniki... obok białka... , a co jest obok białka ? Żółtko... podobno trzeba przypatrywać się kurom do ośiągniecia stanu oświecenia.
@BojtaS: mierzę 1,76m i ważę 66-69 zależnie od wody itp. To moja naturalna waga bez nabitej muskulatury a raczej pewnie mam jakieś 2kg sadła na brzuchu które pewnie w miarę regularnych ćwiczeń samo spadnie i mam nadzieję zamieni się na mięcho. Dobrze się czuję w 66kg i nie chcę schodzić niżej, bardziej nabrać więcej siły, trochę masy, zmienić trochę proporcję (zrzucić ciut sadła i nabrać masy) tak żebym się jeszcze mieścił
@reksiuwielki: jaki zasięg? Ja to widzę tak:

- Poniedziałek: mma i cardio na ochłonięcie.
- Wtorek: podnoszenie ciężko.
- Środa: zapasy
- Czwartek: bjj, ciężkie cardio.
- Piątek: mobility i rozciąganie
- Sobota: podnoszenie ciężko.
- Niedziela: mobility i rozciąganie.

Ćwiczysz całe ciało, a nie wybrane partie więc zmodyfikowany albo 5x5 sl albo starting strength.
@reksiuwielki: Miałem niedawno podobny problem - tylko ja zastanawiałem się, czy dodawać trening siłowy do treningów mma. Ostatecznie uznałem, że nie warto i zamiast tego wolę być częściej na zajęciach, bo mma wymaga zbytniej wszechstronności, żeby marnować czas na pchanie ciężarów :)
Więc teraz mam 2xmma, 2xbjj (teraz zastąpione 2xkardiostójka na kondycję przed zawodami), 1-2xzapasy. Na siłkę nie ma już pary, bo i tak z regeneracją ledwo nadążam. Jeśli ktoś ma
@BojtaS: Jeśli chodzi o zasięg to nie wiedziałem jak się go mierzy, czy liczymy długość rozłożonych rąk z palcami czy bez - 156cm/61cali zaciśnięte dłonie. 169/66,5 cala z długością palcy.

co rozumiesz przez mobility - biegi rekreacyjne?

a jeszcze podpowiedz pls kiedy brać białko które mam. w dni treningowe siły czy też w dni mma? przed czy po treningu?

Muszę Ci powiedzieć, że skorzystam z porady i te dwa dni wykorzystam
z długością palcy.


Tak się mierzy :)

co rozumiesz przez mobility - biegi rekreacyjne?


Haha nieee tutaj masz wszystko http://www.allthingsgym.com/mobility101/

a jeszcze podpowiedz pls kiedy brać białko które mam. w dni treningowe siły czy też w dni mma? przed czy po treningu?


Najważniejsze pytanie to czy masz braki tego białka. Jak dieta? Dopięta czy masz braki?

Muszę Ci powiedzieć, że skorzystam z porady i te dwa dni wykorzystam na starting strenght. To