Wpis z mikrobloga

Petarda! :) Azja na wyciągnięcie ręki. Słonie, pantery, gibony, makaki, gigantyczne akwarium, a w nim rekiny i rafa koralowa, a wszystko na powierzchni kilku boisk piłkarskich. Do tego spinający się biznesplan i fantastyczne projekty. Orientarium - warto zapamiętać to słowo:) Dziękujemy za pomoc i inspiracje specjalistom z #wroclaw #lodz #zoo
hannazdanowska - Petarda! :) Azja na wyciągnięcie ręki. Słonie, pantery, gibony, maka...
  • 74
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hannazdanowska: coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że wiele mnie z tym miastem łączy. W szczególności gadżeciartwo. Kupowanie ciągle czegoś nowego. Raz to jest udany zakup a raz nie. Czasem szybko się popsuje a czasem służy latami.

  • Odpowiedz
@hannazdanowska: no dobra dobra, zoo spoko sprawa. a czy nie uważa pani, że miasto powinno wspierać przede wszystkim inne dziedziny życia ludzkiego? czy Łodzi potrzebne jest orientarium? Nie lepiej wydać te pieniądze na remonty dróg etc.?
  • Odpowiedz
@kodekscywilny: Przecież ulice są cały czas remontowane. Komunikacja miejska to samo. Kilka dni temu mpk odebrało 40 nowych autobusów, miesiąc temu otworzono dworzec przesiadkowy z całą trasą WZ, w przyszłym roku rusza remont Dąbrowskiego i projekt remontowania kwartałów kamienic. No i dodatkowo w przyszłym roku otwarcie dworca i jak dobrze pójdzie to gdzieś pod koniec 2016 powinna zacząć się budowa tunelu średnicowego i stacji pośrednich.
  • Odpowiedz
@epll: no nie wiem. dlatego zadałem właśnie takie pytania jak zadałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie znam sytuacji Łodzi, dlatego chciałem usłyszeć co ma do powiedzenia jej "pierwszy" mieszkaniec.
  • Odpowiedz
@kodekscywilny: jak inni juz zauwazyli w Łodzi dzieje się w sumie w każdej dziedzinie, obiekty sportowe budowane (stadiony, hale, baseny), miasto rewitalizowane (całe kwartały), ulice remontowane (aż za szybko i zbyt dużo na raz), komunikacja miejska rozwijana (przetarg na rower miejskie, dostawy nowych autobusów, tramwajów, trasa WZ pod tramwaje). Jak miasto ma ambicje być waznym ośrodkiem w kraju to musi też inwestować w coś "ekstra" np. to Orientarium.

@hannazdanowska
  • Odpowiedz
@kodekscywilny: Rewitalizacja - kasa od Państwa. Reszta pożyczki póki co jeszcze na szczęście nie przeginają - plus spore zabezpieczenie bo miasto ma bardzo dużo kamienic które ew. może sprzedać.
  • Odpowiedz