Wpis z mikrobloga

Murki co jest nie tak w tym PURE PC, że kurczę belĘ w tych zestawach na grudzień w większości proponują mega drogiego gtx980 (ponad 2k kosztuje) i procek intela i5K (999zł) zamiast prawilnego i7K (1499zł) + GTX970 np. MSI. Kurdę różnica w tych prockach ogromna a w kartach 970 vs 980 nie jest jakaś mega. Nie lepiej dać więcej za procek niż kartę? O co im chodzi u licha?

#pcmasterrace #gorzkiezale
  • 13
@Hardporecorn: to w moim przypadku chyba lepiej bedzie wziąć i7 gdyż oprócz gier będę pracował na programach Adobe plus rendery. Serio w grach i5 vs i7 bez różnicy? (3,6 Ghz vs 4.0 Ghz)
Kurdę różnica w tych prockach ogromna a w kartach 970 vs 980 nie jest jakaś mega. Nie lepiej dać więcej za procek niż kartę? O co im chodzi u licha?


@prisk: Oczywiście, że lepiej kupić 980 kosztem i7 i mieć prawilne i5 niż kupić i7 i mieć przez to 970 zamiast 980.

Tutaj nawet nie ma pola do dyskusji, lol. Dziwny wpis.
@prisk: gigaherce to słaby porównywator. Do gier i5 wystarcza w zupełności (no, prócz ARMY i DCS).

Pod rendering o wiele bardziej przyda ci się i7. Ja mimo to olałem bo wolę mieć lepsze renderowanie efektów podczas edycji niż krótsze renderingi finalne ;)
Dlaczego oczywiście? jakiś argument?


@prisk: No właśnie dlatego napisałem, że tu nie ma pola do dyskusji. Ciężko o jakiś argument. Tak po prostu jest i już :P Zaufaj mi i innym ludziom siedzącym w temacie, którzy zaraz się tu wypowiedzą i tyle :-)

Oczywiście zakładam, że zastosowaniem kompa są gry.
@prisk: To może trochę co innego, ale nie znam się na pakietach adobe i vegas i nie wiem na jakie podzespoły kładą większy nacisk. Niemniej jedna rzecz:

Serio w grach i5 vs i7 bez różnicy? (3,6 Ghz vs 4.0 Ghz)


Raczej 4.5 vs 4.7 tak uśredniając. Kto kupuje procesory z odblokowanym mnożnikiem i działa na fabrycznych ustawieniach?:)
Dobrze trafisz to i5 będzie na pojedynczym wątku działało nawet szybciej niż i7. Moc