Wpis z mikrobloga

@t712: a powiedz mi jaki ty masz procesor, sprawdzisz w cpu-z zakładka cpu ?

czy przestawiając opcję FSB Freqrency czasem proca nie podkręcasz?

na ustawieniach z ostatniego screena powinno być 100% stabilnie bo wszystko zgodnie z ustawieniami cpu-z ale skoro pamięci 200MHz to można by spróbować jeszcze wycisnąć ;P choć skoro mówisz że nadal się sypie to może jednak proca też podkręciłeś?

coś mi się wydaje że kręcisz proca i pamięci...
  • Odpowiedz
@cabis: chyba masz rację z tym kręceniem procka... teraz dałem 200MHz w osobnych slotach i procek jest wykrywany jako athlon 3200+ z taktowaniem 2,2GHz. To jak sprawdzić jaki tu jest faktycznie proc? :D

Zaraz sprawdzam to co napisałeś
  • Odpowiedz
@cabis: ojojoj, chyba coś się posrało. ustawiłem FSB 133, Memory Freq na 150% (200MHz) timingi 3-3-3-8 i teraz się z deczka lipa zrobiła, bo po reboocie piszczy głośnik systemowy i nic nie rusza ;/
  • Odpowiedz
@t712: Jedyny w 100% pewny sposób na sprawdzenie procesora to wyjęcie go i odczytanie napisów na nim ;D

Możesz zobaczyć co to za procesor w cpu-z zakładka cpu.

W zasadzie to nie wiemy co tam tak właściwie siedzi to możesz dać w system performance na optimal / normal i wtedy baw się procentami w memory frequrency.
  • Odpowiedz
@cabis: jak uda się wejsc do biosa to sprawdzę. na razie mi komp nie włacza się poza piszczeniem w odstępach czasu głośnika... na jedej pamięci nie rusza. chyba coś się #!$%@?ło;/
  • Odpowiedz
@t712:

ojojoj, chyba coś się posrało. ustawiłem FSB 133, Memory Freq na 150% (200MHz) timingi 3-3-3-8 i teraz się z deczka lipa zrobiła, bo po reboocie piszczy głośnik systemowy i nic nie rusza ;/


To teraz musisz zanurkować do kompa, odnaleźć zworkę CLR_CMOS na płycie głównej i zresetować BIOS albo łatwiejsza opcja wyjmij na chwilę bateryjkę na płycie głównej, włóż z powrotem i powinny się przywrócić domyślne ustawienia BIOS i komp
  • Odpowiedz
@cabis: e nie :D to jest komp, który dostałem od kumpla jako złom i próbuję go ogarnąć ;)

ze stacjonarnymi miałem mało styczności...

no właśnie pomyslałem o baterii. już wyciągam :)
  • Odpowiedz
@t712: Gratulacje jesteś właścicielem słynnego w swoim czasie z dobrego podkręcania Bartona.

Konkretnie to:

AMD Athlon XP 2500+

1833 MHz

FSB powinno być 166MHz i powinien mieć wtedy właśnie ~1833MHz

Tutaj reszta informacji o tym procesorze
  • Odpowiedz
@t712: W tych oznaczeniach pod napisem AMD Athlon są zakodowane wszystkie informacje o procesorze. No dobra ja już spadam a tobie radzę się podszkolić w podkręcaniu na platformie socket A ;)

Jak chcesz możesz się jutro odezwać. Ja jutro będę męczyć Core i7 3770k które dziś do mnie przyjechało ;)
  • Odpowiedz