Wpis z mikrobloga

Dobra odkopałem wszystkie wpisy o meczu teraz czas na moje trzy grosze.

Solidna lekcja pokory dla wszystkich fanów Realu, bo wielu z nich widziało Real w finale jeszcze przed meczem. Borussia zdecydowanie zlekceważona, i to chyba też przez samych piłkarzy. Na boisku Real długimi momentami bezradny. Ale o samym meczu jeszcze wiele osób będzie pisać, a ja chce o czymś innym.

Cała historia Borussi w ostatnich 3 latach przypomina mi trochę taką typową karierę w Football Managerze. Bez wielkiej kasy, same trafione transfery i nagle bez żadnych solidnych fundamentów tworzy się drużyna, która w 3 lata dokonuje ogromnego jakościowego skoku. Wielka w tym zasługa Kloppa, że na takich fundamentach zbudował drużynę topową.

Szkoda tylko, że po tych 3 latach widzę kolejny FMowy wątek, a mianowicie lekkie wypalenie. Wypalenie w tym sensie, że wygrali prawie wszystko co już mieli do wygrania. 2 mistrzostwa, Puchar Niemiec, finał(zaryzykuje) LM. Nic więcej w tej Borussi już raczej nie osiągną, a gdy zaczną zgłaszać się wielkie marki, to prezesi będą mieli problem odrzucać wielkie kwoty. Sami zawodnicy też już myślą o innych wyzwaniach. Ile razy miałem tak w FMie, że zawodnicy mi się buntowali i nie chcieli przedłużać kontraktów mimo, że grali w najlepszej drużynie Europy? :))

Pytanie co zostanie z tej drużyny po wakacjach? I czy ewentualnie po kilku osłabieniach uda się utrzymać, lub chociaż zbliżyć do obecnego poziomu. Zwłaszcza przy potencjalnej dominacji Bayernu na krajowym podwórku. Ot taka mała refleksja ode mnie.

Ps. Lech ma jakiś procent od kolejnego transferu?

#pilkanozna #championsleague #polskaborussia
  • 10
  • Odpowiedz
@SirBlake: Też chciałem coś podobnego napisać.

Pytanie tylko czy gracze BVB będą chcieli odejść po takim sezonie, gdzie może uda się finał wygrać. Może jednak nie będzie wypalenia i podejmą rękawice z Bayernem. Pamiętaj, że życie to nie FM.

Nawet Legia coś powinna mieć z transferu. Oby do niego nie doszło.
  • Odpowiedz
@SirBlake: Wreszcie jakiś normalny komentarz na wykopie. Przecież na boisku był cały zespół i ta cała 11 równomiernie zasłużyła na sukces.

A tu na wykopie uprawia sie zawody w stylu Lewandowski FapFapFap Games...
  • Odpowiedz
@hoolsky: mówię o prowadzeniu klubu, który w momencie startu ma reputację Borussii sprzed 3 lat. Czyli takiej drużyny środka tabeli, ew. walczącej o puchary.
  • Odpowiedz
@Vojtazzz: Właśnie teraz myślę, odejście Goetze już zaklepane, do tego Lewy też raczej odejdzie. Te dwie luki są jeszcze do załatania. Bo imo Goetze mocno przereklamowy moim zdaniem, Reus lepszy. Przy dobrrej 3 za plecami, znaleźć napadziora co strzeli 20 bramek w sezonie to też nie powinien być problem. Na Bayern będzie za mało, ale na 1/4 LM może wystarczyć.

Pytanie tylko co z resztą? Hummels mimo tego babola dzisiaj jest
  • Odpowiedz