Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki mam problem z podłączeniem sterownika do pieca.
Na różnych forach każdy piszę co innego.
Mam piec Immergas Nike Star taki jak na zdjęciu poniżej.

http://obrazki.elektroda.pl/3548872500_1353500286.jpg

Ma on płytę sterującą i pytanie gdzie mam podpiąć przewody ze sterownika podpisane "NO oraz COM" i w jakiej kolejności?
Sterownik to salus 091flrf.

Za konkretną pomoc która zaowocuje prawidłowym działaniem będę zobligowany na wpłatę na podane w priv konto kwoty 25 zł (CBL) na przysłowiową "flaszkę"

#grzewczy #ogrzewanie #pieczzwykopem #nocnazmiana #rozdajo
klinQQ - Hej Mireczki mam problem z podłączeniem sterownika do pieca.
Na różnych for...

źródło: comment_WG6JU6Td3eTswhvH5ybTC56AC2oZToms.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@klinQQ: W moim piecu byl wyprowadzony jeden przewod 2-zylowy ze sterownika poza plytke i zakonczony byl taka zwykla kostka. Z drugiej strony w kostke byl wlozony krotki przewod ktory na stale zwieral te dwie zyly. Montaz sterownika polegal na tym ze zamiast tego mostka trzeba bylo wlozyc dwa przewody ze sterownika - wtedy sterownik decyduje kiedy przewody sa zwarte (grzanie wlaczone) a kiedy nie. Przyjrzyj sie dokladnie czy nie ma na
  • Odpowiedz
@vipperek: ze sterownika wychodzą dwa przewody. Jeden zakończony wtyczką do gniazdka a drugi oznaczony jako "NO" i "COM" (te przewody mam wpiąć do płyty).
To o czym piszesz jest na płycie głównej w miejscu zaznaczonym na obrazku poniżej.
Są tam 4 miejsca na kabelki z 1 wychodzi biały przewód i wchodzi do 4 (tworząc mostek). Czyli mam go wypiąć i wpiąć tam przewodu NO i COM?
W jakiej kolejności?
klinQQ - @vipperek: ze sterownika wychodzą dwa przewody. Jeden zakończony wtyczką do ...

źródło: comment_rergzX35gvzi5xxazwLlDLKaPgRhTOMf.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@vipperek: juz rozwiązałem problem. chodziło o podpięcie wtyczki zasilania z odbiornika faza do fazy (a myślałem ze to nie ma znaczenia) ;) wszystko juz działa jak należy. wielkie dzięki chłopie za pomoc ;) możemy się umówić na priv co i jak z flaszka albo wypije dziś Twoje zdrowie ;)
  • Odpowiedz