Wpis z mikrobloga

Jak za prawo jazdy trzeba płacić wyrabiać je miesiąc 2 nauczyć jeździć, zdać egzamin, przejść badania lekarskie, to nikt nie płacze. Ale jak to samo trzeba zrobić z bronią tylko zapłacić 1k więcej i przeznaczyć trochę więcej czasu to dupa wszystkim krwawi

I weź ktoś daj leki #korwin, bo mu się zlewaczyło już totalnie po #!$%@?. Chce zbierać podpisy pod czymś czego nie ma. A kuce podpisujo.

Jest ustawa do zmiany ale nie ta o broni i amunicji, bo ta nie jest zła, tylko ta o obronie koniecznej. I pomyślcie, #!$%@?, bo ciśniecie po #lewactwo, a ręce mi opadają jak widze że konserwy za którą się uważam mózgi powyłączali

#4konserwy #korwin
#bron
  • 22
@d__k: 6 miesięcy starań to nie to samo co 2 miesiące starań, prawda? I o jakim pozwoleniu w tym momencie piszesz, bo sam stwierdziłeś, że nie o pozwoleniu na użycie broni do obrony swojej osoby - a właśnie tego tyczy się cała akcja
@robertx: ta akcja tyczy się nie wiadomo czego, bo projektu ustawy nie ma. Pisałem o sportowym. @robertx: przy czym 3 mce masz szkolenia + to co będziesz chodził na strzelnicę a teraz na serio - byłeś na strzelnicy? Wiesz jak strzelają ludzie którzy mają broń 2,3, 5 raz w rękach? mogą z odlagłości 10-15 m większą krzywdę wyrządzić otoczeniu niz napastnikowi. Dlatego imho 6 mcy to nie jest za mało,
@robertx: poza tym nie wiem czemu mówisz o obronie własnej skoro na sportowym od zeszłego roku możesz nosić broń załadowaną przy sobie. do zmiany jest ustawa o obronie konieczne, żeby kat nie był ofiarą. A zmiana czasu oczekiwania na pozwolenie o miesiąc nie załatwi problemu bo dalej bedziemy bezbronni, tylko z kawałkiem żelaza za 5k w ręku, za którego użycie możemy iść siedzień.
@d__k: Czyli, żeby móc kupić broń i używać jej do obrony siebie i swojej rodziny, muszę zapisać się do klubu strzeleckiego, po pół roku (wg Ciebie) dostanę pozwolenie na broń, którą będę mógł kupić za własne pieniądze, a którą w przypadku konfliktu zbrojnego na terenie naszego kraju, zarekwiruje mi żandarmeria wojskowa. Do tego muszę udawać, że faktycznie strzelectwo uprawiam, pojawiać się na zawodach itp, pomimo tego, że ta broń jest mi
a którą w przypadku konfliktu zbrojnego na terenie naszego kraju, zarekwiruje mi żandarmeria wojskowa


@robertx: masz takie samo prawdopodobieństwo tego jak to ze zarekwirują Ci samochód czy dom. Czy tego że Ciebie powołają.

Do tego muszę udawać, że faktycznie strzelectwo uprawiam, pojawiać się na zawodach itp, pomimo tego, że ta broń jest mi potrzebna nie do strzelania do celu, ale aby w razie potrzeby móc obronić swoją rodzinę przed kimś, kogo
@d__k: Próbujesz mnie przekonać, że wszystko jest ok z naszym prawem, ponieważ żeby móc się bronić, wystarczy o - trochę przykombinować. Pozwolenia na broń do obrony własnej nie dostaniesz, ale do celów sportowych tak - więc to wg Ciebie jest ok. Żeby móc żyć normalnie trzeba kombinować na lewo i na prawo jak koń pod górkę - tak do tego przywykłeś, że jak ktoś chce zrobić cokolwiek, żeby to zmienić, to
@d__k: Prawa jazdy nie wyrabiasz tylko jeśli pójdziesz do pracy w której będziesz jeździć samochodem. Żeby kupić sobie broń, muszę udawać, że jestem kolekcjonerem, zapisać się do stowarzyszenia itp. tak samo do celów sportowych. Ok. wtedy zdam egzamin, zrobię badania i mogę kupić sobie broń. Co nie zmienia faktu, że nie mam prawa wyrobić sobie pozwolenia, bo chcę mieć broń, chcę mieć możliwość obrony itp.
Pozwolenia na broń do obrony własnej nie dostaniesz, ale do celów sportowych tak - więc to wg Ciebie jest ok


@robertx: Chodzi Ci o to że masz coś napisane na papierku czy że coś działa? Co tu masz pod górkę? czytanie ze zrozumieniem? To taki tutorial

Czytasz ustawę o broni i amunicji ZE ZROZUMIENIEM
1 przeglądasz rodzaje pozwoleń
2 wybierasz co chcesz robić z bronią z tego co zrozumiałem
3 chcesz
wyrobić sobie pozwolenia, bo chcę mieć broń


@niemiec15: a jak inaczej wyobrażasz sobie kolekcjonowanie jak nie posiadanie broni?

Prawa jazdy nie wyrabiasz tylko jeśli pójdziesz do pracy w której będziesz jeździć samochodem


@niemiec15: Tu Cię zaskoczę sporo ludzi którzy nie mają własnego samochodu mają prawo jazdy bo a) zawsze może się przydać, w nagłej sytuacji, może kiedyś kupią samochód, a będą zbyt zagonieni żeby robić prawko. Muszę kupić swoj samochód,
@d__k: Pięknie sam napisałeś, ile trzeba przejść kroków, żeby dostać broń. Czemu nie mogła być ona dostępna tak, jak w tym momencie broń czarno prochowa ? Idę do sklepu, daję kasę, sprzedawca daje mi broń. Koniec. Czarnoprochowce są cięższe w obsłudze od współczesnych broni, a są dostępne bez żadnych ograniczeń. Ludzie sobie krzywdy nie robią, nie biegają z nimi po ulicach szerząc postrach, nie używają jej do celów rabunkowych... Do tych
@robertx: #!$%@? stary serio czytanie ze zrozumieniem Cię przerosło?

To Ci wytłumaczę. NIGDY NIE DAŁ BYM BRONI DO NOSZENIA PRZY SOBIE CZŁOWIEKOWI KTÓRY NIE POTRAFI STRZELAĆ BO PRÓBUJĄC OBRONIĆ SIEBIE MOŻE ZROBIĆ KRZYWDĘ SOBIE I POSTRONNYM.

Przepraszam za zdanie złożone. Jak dla Ciebie te parę formalności które można wymienić w 1.5 minuty jest nie do przeskoczenia to znaczy że wcale nie chcesz mieć broni i jej nie potrzebujesz.

Ludzie nie biegają
@robertx: sory że capsy ale jak mojej 2 letniej chrześniaczce tłumaczę jakieś zdanie 4 raz to też je mówię wyraźniej, ale ona zazwyczaj po 3 razie załapuje
Pięknie sam napisałeś, ile trzeba przejść kroków, żeby dostać broń


@robertx: a wiesz ile trzeba kroków żeby kupić mieszkanie?, samochód?, wybudować dom? Pozwolenie na broń to easy peasy.
Idę do sklepu, daję kasę, sprzedawca daje mi broń. Koniec.


@robertx: a umiesz już strzelać? zarządzać magazynkami, usuwać zacięcia, czyścić itd?
@d__k: "Prawa jazdy NIE wyrabiasz tylko jeśli..." właśnie o tym napisałem, prawko robisz sobie kiedy chcesz, bez podawania powodów. Po prostu, chcesz mieć prawko, robisz kurs, zdajesz egzamin, masz. Czytaj ze zrozumieniem zanim się do czegoś przywalisz.

Posiadanie=kolekjonowanie?? skoro mam skodę fabię to znaczy, że jestem kolekcjonerem samochodów marki skoda?

Chcę mieć broń, bez żadnego powodu. Takie moje widzimisię. Rozumiem, że muszę spełniać wymagania. Niekaralność, badania, egzamin. ok. Mogę iść do
Takie moje widzimisię.


@niemiec15: Nie sądzę żeby szybko dodali kategorię: bo tak. Jeśli nie chcesz robić pozwolenia to go nie rób, nikt Ci nie broni. Zdobycie pozwolenia nie jest trudne

@robertx: @niemiec15: bardzo fajnie że walczycie, ale nie słuchajcie przystarego dziadzi któremu zależy na wszych głosach tylko posłuchajcie czego faktycznie potrzeba. Każdy rozgarnięty człowiek jest w stanie sobie załatwić broń z pozwoleniem za jakies 3k.

Problem jest takie, że
@d__k: Dom buduję, aby mieć gdzie mieszkać. Z mieszkaniem podobnie. Samochód to kwestia mojej wygody, oszczędności czasu itp. Broń - tą kupuję, aby móc się bronić przed złymi ludźmi. Prawo do tego jest niezbywalnym prawem człowieka, i zapewnia mi ją konstytucja. Nie stawiaj tego w jednym szeregu z wymienionymi wcześniej.

Dla Twojej wiadomości - tak, potrafię strzelać, ładować magazynki, czyścić broń. W internecie nikt anonimowy nie jest więc więcej nie powiem,