Wpis z mikrobloga

Mam od niedawna Huawei P8 Lite z Androidem 5.0. Chwilami jest dość dziwny. Dla przykładu: pobrałem sobie apki które miałem na poprzednim telu, ale zachowuja się dziwacznie np: widget latarki nie działa (tzn działa, ale tylko chwilkę po uruchomieniu telefonu), zegar po włączeniu również chodzi chwilę a potem cały czas pokazuje tą samą godzinę (mowa o dodatkowej apce, nie o standardowym - który chodzi akurat dobrze).
Wygląda to tak, jakby apki chodziły chwilę, ale potem coś je blokowało. Ktoś już się z tym spotkał? Jakieś ustawienia trzeba zmienić czy coś? Chwilami jest to irytujące...

#android #huawei
  • 18
  • Odpowiedz
@mwmichal: @vegaushp: @signap: o widzę wielcy znawcy się znaleźli.
@chomik3: Mam ten sam telefon i rozwiązanie jest proste. Wejdź w Ustawienia -> Aplikacje chronione i dodaj je do wyjątków. Dzieje się tak, ponieważ system automatycznie ubija aplikacje trzecich firm w celu zaoszczędzenia baterii. :) Miałem ten sam problem z Nova Launcher i... Power Ampem. :)
  • Odpowiedz
@wodzu_91: no właśnie się zastanawiałem, ale po odblokowaniu bootloadera traci się gwarancję i trochę mi szkoda. A nie wiem, czy nie oddam do serwisu bo mam problem z jakością połączeń 2G, z tego co widze to znany posiadaczaom p8 lite
  • Odpowiedz
@zamaskowany: Jakiś czas po tym komentarzu nie wytrzymałem i odblokowałem bootolader, wgrałem werjsę B170, zrobiłem roota, włączyłem DTS i zainstalowałem Vipera.
Teraz mam tylko włączony DTS i zrobionego ROOTa. Vipera zainstaluje podobnie jak wyjdzie 6.0 na nasz telefon, bo podobno jakość dźwięku się poprawiła. :)

W sumie, to korci mnie zainstalowanie wersji beta 6.0 ale waham się.
  • Odpowiedz
@wodzu_91: ostatnio też zlamalem bootloader i wgralem b170. Poprawila się jakość połączeń ale dalej mam problem "podwójnego tapniecia" przy pisaniu sms. Dużo zmienia wlaczenie DTS?
  • Odpowiedz