Wpis z mikrobloga

Mirki może ktoś mi wyjaśnić co robię nie tak? Rpi2 różni się aż tak bardzo od Rpi1, że podstawowe elementy są niekompatybilne czy moja malina jest uwalona?

Przykładowy tutorial... Chcę podłączyć termometr DS18B20 pod malinę. Dupa, bo malina nie widzi termometru. Katalog /sys/bus/w1/devices podany w tutorze jest pusty.

Jak żyć?

#raspberrypi #januszeelektroniki #elektronika #elektroda #elektrodazwykopem
Pobierz Kryspin013 - Mirki może ktoś mi wyjaśnić co robię nie tak? Rpi2 różni się aż tak bard...
źródło: comment_7SEH0qPjS3cgKDEIVbz2veqF81juxbqn.jpg
  • 10
@Kryspin013: co nie widzi, jak nie widzi, jaka biblioteka, WYRZUĆ TO Z SIEBIE!!!!!
podałeś 0 informacji które mogłyby przyczynić się do pomocy Tobie. Równie dobrze mogę sobie powróżyć z fusów i powiedzieć Ci, że DS został trafiony hipercząstką i umar bo zgon.
@Tymian: @mrq: Nie według tego akurat ale znalazłem dosłownie to samo na oficjalnym forum RPi to samo i działa. Dzięki za pomoc!


PS jak łatwo jest uwalić coś na płytce RPi korzystając tylko i wyłącznie z zasilania RPi? Pytam bo boję się trochę że coś zjebię, zrobię zwarcie i uwalę jakiś pin albo coś w mikrokontrolerze. Zresztą przed chwilą nawet niechcący źle termometr podłączyłem jak szukałem rozwiązania ( ͡°