Wpis z mikrobloga

@brick: kumpel już jakiś czas temu zauważył, że podczas pełni jest najwiecej wyjazdów do psychiatrycznych...powiem szczerze, że z początku wyśmiałem go ale ostatnio zmieniłem zdanie ponieważ rzeczywiście podczas pełni zauważyłem nagły wzrost wyjazdów do psycholi w mojej filii.
  • Odpowiedz
@polancky: ciekawe, ale nie opierałbym się na własnych obserwacjach. To pogotowie, więc dokumentacja jest pełna, można zebrać próbę za ostatnich kilka lat, efemerydy księżyca, policzyć korelację i opublikować :)
  • Odpowiedz
@polancky: no pewnie, jeżeli tylko masz dostęp do danych, to warto. Nie wiem, na ile trudno jest dostać dane przetworzone, tj. czy można dostać od razu odfiltrowane dane o wyjazdach psycho z datami, czy obróbkę surowych danych musiałbyś sam robić, ale spoko teza, którą można sprawdzić. Gdyby się potwierdziło wstępnie, to można próbować trochę podociekać głębiej i przygotować z tego publikację albo chociaż jakieś wystąpienie konferencyjne :)
  • Odpowiedz
Hmm z jednej strony więcej wezwań psychiatrycznych, z drugiej zaś koleżanka położna mówiła, że więcej dzieci się wtedy rodzi...ciekawe....
  • Odpowiedz