Wpis z mikrobloga

Szukam #klawiatura do #programowanie. Mam straszny problem z dobraniem klawiatury bo mam cholernie małe ręce. Programowanie wymaga częstego wciskania dziwnych klawiszy i szybko zaczyna boleć mnie mały palec od wciskania średnika czy minusa albo nadgarstek od wychylania ręki aby sięgnąć małym palcem np. do minusa. Przez to zaczynam pisać dwoma palcami to i te po godzinę zaczynają mnie boleć od walenia w klawiaturę :/

Zastanawiam się czy nie kupić sobie klawiatury ergonomicznej. Myślę o Sculpt Ergonomic Desktop o MS. Ma bardzo dobre opinie. https://www.microsoft.com/accessories/en-us/products/keyboards/sculpt-ergonomic-desktop/l5v-00001

Ktoś coś? Jakieś rady? Przemyślenia? Bo ja już szału dostaje z tymi klawiaturami...
  • 15
@InnyKtosek: ja jakoś nie mam zaufania do ergonomicznych. Miałem kilka lat temu i szybko wróciłem do tradycyjnej klawiatury mechanicznej.Nie potrafiłem się przyzwyczaić szybko a nie mam czasu na zabawę. Obecnie nie zamieniłbym klawiatury mechanicznej na żadna inną.
@InnyKtosek: ach, no i w wersji z numpadem masz na numpadzie home.end pgup/pgdn i strzałki. Jak wyłączysz numpada, to możesz z nich normalnie korzystać.

Jeszcze taka uwaga: mam wrażenie, że na samym początku używania klawisze chodzą trochę ciężej, niż po pewnym czasie.

Idę spać
@InnyKtosek: nie jestem pewny czy się nada do programowania (mam małą styczność z tym) ale w media Markt była taka mala biała klawiatura (chyba Hama), pamiętam jak szukałem dla siebie do zwykłego użytku to ja widziałem i od razu rzucił mi się w oczy mały rozmiar :P