Wpis z mikrobloga

słowo klucz

w żelbetonie


@dplus2: bez profesjonalnego sprzętu pewnie nic z tego nie będzie. Nawet jak wydasz pieniądze na profesjonalne wiertła to normalna wiertarka może nie dać rady.
  • Odpowiedz
@dplus2: udar udarowi nie równy - zwykła wiertarka nie da rady, nawet tańsze modele lepszych firm będą miały problem z żelbetem
A na zwykły beton wiertło za 5 pln wystarczy - kupiłem kilka lat temu kilka wierteł, o takich:
https://www.bricoman.pl/narzedzia-reczne/wiertla-otwornice-bity-frezy-akcesoria/wiertla-do-betonu-muru-szkla/wiertlo-do-betonu-hartowane-6-0-x-200-mm

Do dziś są całe i wiercą - wierciłem nimi w pustaku, cegle dziurawce, betonie komórkowym, płytkach itp i to wszystko najtańszą wiertarką za 30-40 PLN. Ale nigdy nie wierciłem nimi
  • Odpowiedz
@NoMoRe: Żelbet (żelazobeton, żelbeton) – kompozyt strukturalny składający się przede wszystkim z betonu, który został uformowany w element konstrukcyjny lub cały obiekt wraz ze wzmocnieniem w postaci prętów zbrojeniowych lub innym materiałem stalowym zwanym po prostu wkładką stalową...
  • Odpowiedz
@koza_z_nosa: wikipedia nie zawsze mówi prawdę. Mam Ojca konstruktora, a sam studiuję architekturę. Zawsze jak ktoś uzyje słowa "żelbeton" to mu mówią że ma wziąć sobie beton i zalać jakimś żelem.
Żelbet to skrócona forma żelazobetonu, a nie żelobetonu.

tak jak czapkaG napisał.
  • Odpowiedz
@koza_z_nosa: ehh upieraj się dalej. Nie ma sensu dalej dyskutować.
Zelbet to skrót od żelaza (żel) i betonu (bet). Więc żelbet. żelbeton to żel z betonem. Tyle w temacie.
  • Odpowiedz