Wpis z mikrobloga

wołam @naprawalaptopow
Pewnie #logikarozowychpaskow bo zalałam laptopa (Dell Inspiron 7520) przygotowując kąpiel - chlapnęłam przez przypadek prysznicem. No nie ważne.
Odłączyłam od zasilania, powycierałam z wierzchu, ale oczywiście zapomniałam wyjąć baterii i wycierając klawiaturę włączyłam kompa. White screen. #%$$^%$& Wyjęłam baterię, rozkręciłam obudowę, w zasadzie w środku było sucho, tylko miejscami było kilka kropli i jakby białych plam wokół kilku elementów na płycie głównej i jednej z kości ram. Osuszyłam ręcznikiem papierowym, podmuchałam delikatnie suszarką, odczekałam z pół godziny, bo niebieski kazał mi sprawdzić, czy niczego nie zj... znaczy się zepsułam i włączyłam gada. Pojawiło się logo della, po czym laptop się rozwył ciągłym pulsującym sygnałem. Rozkręciłam ponownie, zostawiłam na noc. Rano się normalnie uruchomił, chcociaż touchpad jakby z lekka momentami niedomagał. Stwierdziłam, że pewnie już wszystko będzie w porządku i oczywiście nie zrobiłam backupa... Po jakichś 2h próbowałam odpalić go ponownie, a tu null. Nic. Podświetla się przycisk "On/off" i dwie kontrolki: wifi i uruchomionego komputera. Poza tym nic nie odpowiada. Nawet przycisk nie da się go na twardo wyłączyć, trzeba odłączyć zasilanie. Pewnie szlag mi trafił płytę główną... Czy da (opłaca) się go jeszcze ratować? Jaki byłby koszt takiej naprawy/wymiany i czy w ogóle coś takiego robicie? Pls, halp, inżynierkę muszę pisać ()
#laptopy #naprawalaptopow #desperacjamotzno
  • 8
  • Odpowiedz
@NieProszeoBana: słaby ten laptop skoro trochę wody go zabiło, mi mojego żona zalała herbatą z miodem, a innym razem ja piwem, działa do dziś, a jak go obróciło się na bok, to przez kratkę od chłodzenia karty graficznej można było szklankę od nowa napełnić herbatą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@NieProszeoBana: o matko
wiesz jak sie ratuje laptopa ? natychmiast wyjmuje siębaterie i przewraca do góry nogami kłądąc na ręczniku. i wycierając co się da. Natępnie wykręcasz co się da czyli ram i dysk.... nastenie wysypujesz ryz na suchy ręcznik i kłądziesz na tym i klawiaturą przykrywasz ręcznikiem i znowu zasypujesz ryżem. Ryż wchłania wilgośc. Po takiej 24h kuracji wysyłasz do serwisu na przegląd. No chyba, że wolisz iśc do sklepu
  • Odpowiedz