Wpis z mikrobloga

Mirki, oplaca sie doplacac 500zl do ultrabooka tylko po to by miec i7 5500U(2.4-3.0) zamiast i5 5200U(2.2-2.7)?
Tak czysto ekonomicznie, wiem ze laptop moglby byc lepszy, ale nie wiem czy to jest warte zachodu dla tych parunastu procent mocy. laptopy kosztuja 3900/4400
#laptopy
  • 24
@JustMMan: tak, opłaca się chociaż oba procesory mają tragiczna wydajność tutaj porównanie tego i5 z i7 laptopowym także ulv z przed 5 lat, ja wid różnica znikoma, poza bonusem w postaci wsparcia szyfrowania AES. Jako ciekawostkę zrób sobie porównanie tej i7 co pokazałem z tą i7 która , wynik Cię prawdopodobnie zaskoczy. Moja rada, szukaj czegoś co lepszym procesorem.
@JustMMan: no niestety ale już takich nie produkują, pozostaje zerknąć na używki roczne, dwuletnie. Tylko pytanie co chcesz, bo jak to ma być ultra cienkie to tylko takie procki wchodzą w grę. Jeżeli jednak może mieć wymiary normalnego laptopa, to wtedy zaproponuje Ci np Lenovo serię T, W, X (do wyboru) albo HP seria Elite. Z HP jak kupisz używkę która będzie miała gwarancję ważną to wystarczy po nr seryjnym zadzwonić
@JustMMan: ja mam właśnie u siebie tego i7-640m i powiem, że bywają pewne strony które przytną go na moment. Oczywiście dysk SSD i 8GB ramu pod Linuxem wszystko. Szukam od pewnego czasu czegoś mocniejszego i ciężko. Co do mobilności to hp t430s jest fajny, można go mieć z prockiem quad core ;) jak również hp 2570p (12" z quadem 16GB ramu, nagrywarka itd).
@JustMMan: t430 ma wymienny procesor, normalne gniazdo nie wiem jak wersja t430s. Jeżeli jest to samo, wtedy śmiało kupuj z i5 najwyżej za rok, dwa sobie wymienisz. Tak czy inaczej ta i5 w tym t430/430s będzie co najmniej tak wydajna jak ta nowa i7 5500u.