Wpis z mikrobloga

@zarowix: Publikowanie prywatnej korespondencji a zwłaszcza takiej która może przedstawić osobę w złym świetle to już jest nie tylko wyjątkowa bezczelność ale także łamanie prawa.

Art. 23 Dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska, pozostają pod ochroną prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach.

Art. 24. § 1 Ten, czyje
  • Odpowiedz
@cerastes: No jak znam Ciebie na Wykopie to wiem, że kulturą to się nie przejmujesz :P

Wracajac do tematu gdyby OP zamazał dane to może i nawet dałbym plusika ale na publikowanie prywatnej korespondencji ludzi znanych z imienia z nazwiska nie mogę się zgodzić i przejść i przeraża mnie, że wam to nie przeszkadza.
  • Odpowiedz
@InnyKtosek: z kulturą u mnie raczej okej, ale na pewno nie byłem politycznie poprawny :) nie będę i nigdy nie zamierzam... a to że nie lubię owijać w bawełnę i czasem jadę prosto z mostu to akurat liczę sobie na plus, nie lubię hipokrytów.
co do danych osobowych zgadzam się z Tobą że OP nie powinien ich publikować. bardzo cenię sobie swoją prywatność, do tego stopnia że nie pozwalam znajomym
  • Odpowiedz