Wpis z mikrobloga

#windowsphone #lumia735

Parę miechów temu kupiłem #lumia735 i podzielę się z Wami wrażeniami - może komuś się przyda.
Sam telefon świetny - wyświetlacz (jasność, kolory), czas na baterii, wygląd, dobrze leży w ręce, dotyk świetnie reaguje.

Co do #windowsphone to jestem mocno zawiedziony. Myślałem, że taki prosty system będzie dopracowany a tu lipa.
- jakdojade się tnie
- brak możliwości działania przeglądarkowego YT w tle, tak samo lataki
- aplikacje puszczające muzykę po ich wyłączeniu potrafią zostać w "regulacji głośności"
- przeglądarka, karty, nie jest to zbyt intuicyjne
- podczas aktualizacji map, aplikacji, instalacji itp gdy WP nie wie co zrobić to po prostu wywala na menu główne
- Messenger potrafi nie zauważyć, że nie wysunęła sie klawiatura ekranowa i pół wyświetlacza jest białe
- parę razy zwiesiło się pisanie wiadomości
- easytransfer czy jakoś tak też potrafi nie działać najlepiej
- system kart jest beznadziejny - po smsowaniu z kilkoma osobami potrafię mieć otwarte po 10 kart rozmów z tą samą osobą
- na wysuwanym z góry menu tylko cztery miejsca na "szybkie akcje"

Aplikacje są baaaaardzo niedopracowane, szkoda bo taki prosty system byłby świetnym rozwiązaniem
Ma też swoje zalety:
- ani razu nie zwiesił mi się tak, że musiałem go restartować (czasem to i tak robię)
- samo dzwonienie, pisanie - bardzo wygodne
- świetna nawigacja
- prosty wygląd
  • 15
@Elitek: co do zalet mam takie same odczucia, co do was to nigdy mi się nie zaciął, z zakładkami nie mam problemu (oknami rozmów), z YT masz rację, przeglądarka średnia, z wysuwaniem klawiatury chyba raz miałem taką akcję, regulacja głośnosci dla mnie na plus że zostaje przy odtwarzanej muzyce.
ale uj z tego jak mi się gdzieś coś z "przyciskiem" start popieprzyło, wymiana 700 zł, miałem ja Ci Lumię 925 :(
@Khalzur: 8.1 - wątpie że 10 coś zmieni z beznajdziejnie działającymi aplikacjami. Przez moją lumię przewinęło się tylko kilkanaście aplikacji a i tak widzę tyle wad.

@Svoboda: Dzięki, sprawdzę

@JogurtMorelowy: Miałem okazję pobawić się jakdojade na androidzie - nie jest to ideał ale i tak działa lepiej

@zolwixx: Bez "start" możesz używać bez problemu, poruszasz się między kartami "wsteczem". Czy coś innego jako "start" uważasz?
@BloodyBogdan: mi sie ekran w ogole nie rysuje, generalnie cala obudowa sie dobrze trzyma po tych 5 miesiacach uzytkowania, a nie uzywam zadnego kondoma czy folii.
@Elitek: mam takie same wrazenia, sam hardware jak za taka kase - swietny, ale windows (zarowno 8.1 jak i preview 10) jest ładny, ale prostacki.
@Elitek: start potrafi wciskać się non stop kilka razy na sekundę, komórka ciągle wibruje, ciągle wychodzi do głównego ekranu. czasami jest spokój pół dnia, albo chociaż 5 minut bez choćby jednego kliku, a czasem jak zacznie, to skończyć nie może, w 2 godziny się rozładuje
@Elitek:

Większość wad, które opisałeś dotyczy niestety słabo napisanych aplikacji, a nie samego systemu.

- brak możliwości działania przeglądarkowego YT w tle, tak samo lataki


Jak już jeden kolega napisał: TubeCast. Działa nawet przy wyłączonym ekranie. Na andku YT działa w tle? Ostatnio wprawdzie było kilka aktualizacji, ale jakoś tego nie zauważyłem.

- aplikacje puszczające muzykę po ich wyłączeniu potrafią zostać w "regulacji głośności"


Dla mnie to jest akurat wielka zaleta.
@mgr_rybak: @bagatela:
Skoro już trafiłem na speców to skorzystam - czy jest jakaś opcja, aplikacja żeby uruchomić latarkę w tle?
Mam już TubeCast, MetroTube chyba płatne.

Telefon świetny, ale mój następny wybór to na pewno Android. Za dużo irytujących wad wychodzi w trakcie używania.