Wpis z mikrobloga

6 355 - 1 = 6 354

Tytuł: Dolores Claiborne
Autor: Stephen King
Gatunek: horror (?)
★★★★★★★★

Literatury Kinga ciąg dalszy. Jak wspominałem w moim poprzednim wpisie w tagu bookmeter, książka jest bardzo powiązana z "Grą Geralda". Główna akcja również dzieje się podczas zaćmienia Słońca, a główna bohaterka ma wizje tego, co dzieje się w tym samym czasie w innej części stanu. Najbardziej podobało mi się sposób w jaki została napisana książka. Przez większą część książki wszystko jest zapisane w pierwszej osobie. Jest to wynikiem policyjnego przesłuchania tytułowej bohaterki.
Standardowo dorzucam garść wybranych cytatów:

- A jak ma wyglądać? - warknęłam. - Jeśli facet, któremu za cztery lata stuknie czterdziestka, mówi czternastoletniej córce, żeby zdjęła majtki, bo chcę zobaczyć, ile włosów jej wyrosło na cipce, to czego mi jeszcze trzeba, co?

- Za miesiąc skończy piętnaście - oświadczył takim tonem, jakby to wszystko zmieniało. Ale był z niego kawał #!$%@?!

Niektórym dopisuje humor, kiedy sobie golną, ale mój mąż do nich nie należał. Alkohol uwydatniał jego kobiece cechy, co w wypadku Joego oznaczało, że wiecznie czuł się tak podle jak baba na dwa dni przed bolesnym okresem.


#bookmeter #stephenking