Wpis z mikrobloga

@TheDuck: Wiec tak: nadają wyłącznie NOAA 15 ,18,19 w okolicach 137MHz tu masz dokładne częstotliwości https://pl.wikipedia.org/wiki/NOAA_(satelita) Mój tuner trochę przesuwa częstotliwość, bo satelita nadaje na 137,100 a ja odbieram na 137,600
Godziny przelotu są codziennie inne więc musisz użyć programu (np. polskiego Orbitrona) lub sprawdzić online http://www.n2yo.com/satellite/?s=33591 (tu musisz wyszukać interesującego satelitę, a Orbitron może pokazywać kilka jednocześnie)
Napisz coś więcej o antenie bo zainteresowałeś mnie tym ( ͡° ͜
@DS18B20: Wykrzacza się na dzień dobry. Moze nie mam jakiś frameworków czy innych biblotek. Ale dziennik zdażeń nie mówi nic ciekawego.

Aplikacja powodująca błąd xwxtoimg.exe, wersja 0.0.0.0, moduł powodujący błąd xwxtoimg.exe, wersja 0.0.0.0, adres błędu 0x0003d384.
@DS18B20: Ok dzięki za info, postaram się jutro coś odebrać:)

Antena to klasyczna "im więcej druta tym lepiej", nie ma tu jakiejś większej filozofii, zwłaszcza że i tak służy do odbioru każdej częstotliwości. Drut jest poprowadzony w kilku płaszczyznach wzdłuż większości belek nośnych dachu, maksymalnie jakieś 9m nad ziemią. Nie pamiętam ile miałem go wczoraj ale dzisiaj dodałem jakieś 24 metry. Mam tylko filtr dolnoprzepustowy z dławika na wejściu tunera by
@DS18B20: Ustawiłem tylko plugin do niwelowania efektu dopplera między SdrSHarp a Orbitronem ale próbowałem przez noc łapać tylko NOAA 19, na razie nic z tego nie wyszło. Czekam na pierwszy przelot o 12:08 teraz by zobaczyć czy czasem też nie mam jakiejś różnicy w częstotliwości na tunerze.
@TheDuck: Jaki system, jaki plugin? Ja się męczę i nie mogę tego skonfigurować, mam MyDDE w Orbitronie, a plugin w SDRsharp nie chce pojawia się na liście (inne da się zainstalować)

Druga sprawa to to, że tunery nie zawsze odbierają dokładnie taką częstotliwość jak chcemy (137,6 zamiast 137,1MHz) więc może dlatego się nie udało
@DS18B20: Win7, plugin to satelite tracker, w folderze jest readme.txt gdzie dokładnie pisze co trzeba zrobić by pokazał się w sdrsharp. Pamiętaj że on nie przełączy Cię automatycznie między satelitami, tylko zniweluje efekt dopplera. Mi niestety nie udało się jeszcze niczego odebrać. może to przez tą antenę ale to dość dziwne bo wszystko inne łapie. Za godzinę będzie kolejny bliższy przelot to może coś mi wreszcie wyjdzie. jeżeli nie to będę
@TheDuck: Możesz mi podrzucić spakowany folder z sdrsharp? Bo na Win8.1 wszystko się sypie.
Wydaje mi się, że dałoby się to zautomatyzować w Orbitronie, ale jeszcze popatrzę. Masz ustawiony Alert o pojawieniu się satelity?
@DS18B20: Też miałem ten komunikat ale częstotliwość się zmieniała więc działa. Potem uruchomiłem komputer ponownie i komunikat zniknął. Próbowałem też dzisiaj odbierać Meteora M2, ponad godzinę zajęła mi konfiguracja ale niestety ta sama heca, brak sygnału. chyba sprawię sobie podobną antenę na strychu tylko że na 5/8 albo 7/8 fali, miejsca jest dość a musi zostać pod dachem więc im większa tym lepsza. Jakiego kabla używasz do tej anteny? 75Ohm?