Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do trochę bardziej doswiadczonych graczy. Jak gracie turnieje Rebuy na IPokerze? Trochę sam zacząlem je grać na micro i zauważyłem,że poziom jest super niski w fazie rebuy. Gracze stackują się z takimi śmieciami tylko żeby się podwoić,że wystarczy poczekac na dobrą rękę i zawsze ktoś da akcję.

Ja zacząłem je grać z podwójnego stacka i później biorę addona (wydaje mi się,że najlepiej aby nie zapłacić za jeden turniej za dużo nalezałoby po odpadnięciu już nie brać rebuya ale często to robię przez ten własnie tragiczny poziom).
Problem mam taki,że mój BR to 200E(gram te z BI 1E) i zauważyłem,że szybko mi topnieje jak w kilku na raz nie dojdę do kasy.
Czy za wszelką cenę należy się dokupywać aby dojść do addona? W tych turniejach na start mam 2k zetonów albo 1,5 i addon jest za 3k/2k czyli niewiele więcej niż rebuy.

#poker
  • 10
@embriao: Widzę co tam ludzie wyprawiają tylko boję się,że mi rolla może nie starczyć a w kilku turniejach sporo mi brakło do kasy no i przyszła trochę frustracja i patrzenie na stan konta co nie pomaga. Dlatego zastanawiam się jak optymalnie brać te rebuye żebym to sobie przemyślał czy grać je czy może zrobić większy BR na freezeoutach.
@1marcin1: zawsze powinienes grac az do addona, aby minimalizowac wpisowe mozesz rejestrowac sie w ostatniej minucie late reg. Jezeli odpuszczasz przed addonem to dokladasz sam do puli dead money
@dlugi: Problem jest w tym,że jak się wkupię w ostatnim momencie to przeciwnicy są już bardzo nabudowani ja moge grac praktycznie push/fold. No i największe value wydaje mi się,że jest na początku jak allinują się z byle czym i mozna zrobić fajny stack.
@1marcin1: Bardziej doświadczony nie jestem ale mogę coś pomóc.
Primo jaki jest format tych turków? Jeżeli są to turbosy albo hyperki, to nie osądzałbym poziomu fieldu na podstawie szerokiego wsuwania w fazie rebuyów. Jest to kosztowna strategia, która może dać ci zwycięstwo kosztem wysokiego wpisowego.

nalezałoby po odpadnięciu już nie brać rebuya


Zależy od aktualnych blindów i tego, jak się czujesz w grze short/deep. Jeżeli po wzięciu rebuya dostaniesz 10bb a
@1marcin1: Oczywiście, że często gęsto nie mają oddsów, ale taka jest idea tej strategi. Negreanu np na jednym turnieju WSOPa zrobił 48 rebuyów, na innym 27, na innym 25. Jak masz bankroll to nie jest to głupia strategia, pod warunkiem, że potrafisz nią grać.