Wpis z mikrobloga

#informatyka #programowanie Mireczki ratunku, mam taką treść zadania:


Tutaj jest mój kod
Problem jest następujący, kiedy kompiluje go krok po kroku (Visual Studio, poprzez F11) program działa poprawnie. Kiedy po prostu go odpalę poprzez F5 wszystkie komórki tablicy uzupełnione są w ten sam sposób, co jest nie tak ?
  • 14
  • Odpowiedz
Problem jest następujący, kiedy kompiluje go krok po kroku (Visual Studio, poprzez F11) program działa poprawnie. Kiedy po prostu go odpalę poprzez F5 wszystkie komórki tablicy uzupełnione są w ten sam sposób, co jest nie tak ?


@banneh: i to jest dzieci, nauczka, czemu nie nalezy zaczynac programowania od IDE
  • Odpowiedz
Od tego zaczynamy na studiach nic na to nie poradzę, dla mnie też jest to od dupy strony..


@banneh: idz na studia, nie miej podstaw programowania, moj boże... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Nie jestem jakimś wyjątkiem u mnie na uczelni, ani nie byłbym wyjątkiem na większości uczelni w Warszawie.


@banneh: Wiem, po prostu to przykre, że tak wygląda obecnie nauka na uczelniach, nic osobistego.
  • Odpowiedz
@banneh: pomyśl jeszcze czy chcesz przekazywać los jako parametr. I nie potrzebujesz Console.ReadKey() na końcu. Używając ctrl + f5, okno konsoli ci się nie zamknie automatycznie.
  • Odpowiedz
@binerek: Dzięki cumplu. A jesteś w stanie mi chociaż wyjaśnić dlaczego przy zadeklarowaniu metody to działa a na mój sposób nie?
@edgar_k: No cóż, nie wspominając już o tym że regularnie przy tłumaczeniu jakichś kwestii na wykładach i labkach padają pojęcia jak obiekt, stos pamięci etc. po czym zostaje dodany komentarz "Ale to teraz i tak państwu nic nie powie" No i dodam na końcu żeby było śmieszniej
  • Odpowiedz
@banneh: wykonuje się za szybko i new Random jest inicjalizowane zawsze tym samym seedem(obecnym czasem), który się nie zdąży zmienić - stąd brak losowści.
@binerek tworzy jeden nowy obiekt i czyta z niego kolejne losowe liczby

@Pawu1on: jakby pytający był z tych co się fatygują na stacka to by dawno o tym wiedział, więc ten link mu się i tak nie przyda -_-
  • Odpowiedz
No cóż, nie wspominając już o tym że regularnie przy tłumaczeniu jakichś kwestii na wykładach i labkach padają pojęcia jak obiekt, stos pamięci etc. po czym zostaje dodany komentarz "Ale to teraz i tak państwu nic nie powie" No i dodam na końcu żeby było śmieszniej że w drugim i trzecim semestrze będę miał C i C+ ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@banneh: Smieszne jest jeszcze to,
  • Odpowiedz
@banneh: A co to? Rekurencja... Rekurencja? A co to? Rekurencja... Rekurencja? A co to? Rekurencja... Rekurencja? A co to? Rekurencja... Rekurencja? A co to? Rekurencja... Rekurencja? A co to? Rekurencja... Rekurencja? A co to? Rekurencja... Rekurencja? A co to? Rekurencja... Rekurencja? A co to? Rekurencja... Rekurencja? A co to? Rekurencja... Rekurencja? A co to? Rekurencja... Rekurencja? A co to? Rekurencja... Rekurencja? A co to? Rekurencja... Rekurencja? Nie.
  • Odpowiedz