Wpis z mikrobloga

Mirki, szukam jakiegoś pomysłu na zrobienie 6-dniowego marszu w Bieszczadach (w cieplejszym sezonie), ale kompletnie nie znam Bieszczad, byłem tam raz, więc kombinuję trochę na ślepo.

Na razie wychodzi mi coś takiego: http://mapa-turystyczna.pl/route/+O+67mY62t2l2omYWX4b5y2p60cX5Vzay4t2kYj1d63YX62r1+61o4FyYAGj1a4-3qX5Vu

Zależy mi tak naprawdę na 6 dniach marszu, 20-25km dziennie, spaniu tylko w schroniskach i na ile to tylko możliwe na przemieszczaniu się granią, a nie codziennych podejściach po 1000 metrów. Początek i koniec trasy mogą być w różnych miejscach, najwyżej do samochodu wrócimy sobie komunikacją.

Byłby ktoś w stanie coś doradzić? :)

#gory #bieszczady
  • 12
@Iudex: jak idziesz tylko za widokami to trasa ok. Oprócz nich jest mało ciekawych miejsc na trasie. Narażasz się też na dzikie tłumy ludzi... Możliwości jest wiele, ale zależy czego oczekujesz.
@Iudex: no to jak widoki to faktycznie park. w drugiej trasie od komańczy po cisną masz tylko kilka wycinkowych widoków. pasmo graniczne też nie jest zbyt widokowe. odcinek między krzemieńcem a riabą skałą jest wyjątkowo nudny:) ze swojej strony zawsze mocno polecam tereny położone na północ od pasma połonin. jest dużo opcji fajnie wejść z "dolin" na połoniny i potem z nich zejść. masz wtedy i widoki, pustki i jeszcze trochę
zawsze mocno polecam tereny położone na północ od pasma połonin


@Daku: Nie wiem gdzie jest pasmo połonin, więc ta wskazówka mi niewiele daje :D
@Iudex: acha:) w każdym razie gdzie nie pójdziesz będzie dobrze. poleciłbym ci fajną trasę która teraz mi zaświtała, ale z noclegami szału nie ma... w ogóle tam nie ma szału z noclegami:) w chatce puchatka wygodny turysta będzie się czuł źle:)
@Iudex: w takiej chatce puchatka to może tylko to miejsce ci się trafi:) nie wiem jak w sezonie, ale w zimie pod rawkami woda ciepła jest tylko wieczorem przez godzinę.
@Daku: Kurde, stworzyłem potwora :D Coś tu jeszcze muszę zakombinować, ale zaczyna być blisko :)

1 dzień
Ustrzyki Górne ↔ Wołosate
10:56 h · 27.2 km

2 dzień
Wołosate ↔ Schronisko PTTK Chatka Puchatka
8:41 h · 24 km

3 dzień
Schronisko PTTK Chatka Puchatka ↔ Bacówka PTTK pod Honem
9:20 h · 31.1 km

4 dzień
Bacówka PTTK pod Honem ↔ Schronisko PTTK Komańcza
9:25 h · 29.6 km

http://mapa-turystyczna.pl/route/+O+64k5VtX5V+Y60b2q5x4cYW1y60eX3X5Tf3tX2j4u4l5W1ZAGkX4FxX63xt6k1-2t4Y2f2vi+5P+