Wpis z mikrobloga

Mirki, dostałem dzisiaj pismo (listem zwykłym nie poleconym) z kzk gopu, że z racji iż nie zapłaciłem opłaty dodatkowej (mandatu) za przejazd bez biletu, kierują sprawę do sądu i takie tam. Pytanie, czy mogę sobie teraz zapłacić za ten mandat i koniec tematu, czy będę musiał się jeszcze męczyć z opłatami sądowymi itd. ? Mandat dostałem na początku tego roku, miesiąc później wezwanie do zapłaty. Zupełnie mi to z głowy wyleciało do dzisiaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pytanie #kzkgop
  • 7
@FenomenON: jeżeli to był tylko jeden mandat, możesz śmiało spalić to co przyszło. sam miałem taką sytuację. Z różnicą ze przypomnienie przyszło po 3 miesiącach a po kolejnych 2 "wezwanie". po poradach różnych osób stwierdziłem ze zaryzykuję i to oleje. I co? i nic. po 12 miesiącach się przedawnilo. wypadło to jakieś 2 tyg. temu. Nie założą Ci sprawy w sądzie o 170 zł. A odsetek nie będziesz miał po roku
@Skalus: Jeden mandat już kiedyś dostałem, ale rozłożyłem sobie na raty i spłaciłem. O tym zupełnie zapomniałem, a nie uśmiecha mi się płacić teraz tych 160 zł, do tego 380 za sprawę i jeszcze żeby mi pan komornik zapukał do mieszkania. Za sam mandat nie ma problemu. Pewnie to jest tylko straszenie, bo tak jak mówię przyszedł zwykły list a nie polecony, ale wole dmuchać na zimne.