Wpis z mikrobloga

Hej mirki. Mam przed sobą czarną skrzynkę i brak autora (zwolniony dawno temu) czy kodów źródłowych. Przyszło mi na myśl że może uda mi się coś niecoś poprawić bez potrzeby szukania źródeł. (Firmowe oprogramowanie jest tu ponad 7 lat i w kilku aspektach nieaktualne)
Kilka pytań o zasoby. Już po nazwach komponentów w zasobach wnioskuję że mam do czynienia z Delphi.
Dołożenie sortowania do TAdvColumnGrid było łatwe i przyjemne.
Z rzeczy, które zostały to:
1) Odkodowanie struktury Icon.Data (czy to plik ICO).
2) Odkodowanie struktury Glyph.Data (Tu już nawet widzę zarys pliku wynikowego jak w ascii. Jednak obraz jest powtórzony.)
3) Odkodowanie struktury Picture.Data (Prawdopodobnie bitmapa).
4) Dodanie akceleratorów. (Brak skrótów klawiszowych mnie wpienia bo dziennie mam do ręcznego wyklikania sporo tego śmiecia)

Pewnie dla icon i picture odpowiedź będzie łatwa (hex > plik) dla glyph też prosto bo wystarczy tylko określić jak sie definiuje kolory.
Co do akceleratorów to w tym miejscu upada ResHacker.
Jest co prawda masa innych edytorów zasobów ale tylko ten dał radę otworzyć dane formów w których były polskie znaki (kodowania nie sprawdzałem). A ponadto był w stanie je potem skompilować bez wywalania.

Ktoś zna narzędzie do konwersji z ASCII hex na HEX hex?

#programowanie #delphi #reshack
  • 7
@mojave_wasteland: Restorator sobie poradził z wypakowanie plików. Glyph jest Bitmapą tak samo jak Picture. Icon jest ico.
Dodawanie akceleratorów na szczęście nie jest konieczne. Wychodzi na to że do obiektu bodaj TMenuItem wystarczy dodać wartość ShortCut = i numerek skrótu. O ile do podstawowych nie mam problemów się dobrać.
https://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa243025%28v=vs.60%29.aspx
Tak zlepki już nie są takie oczywiste. Metodą prób i błędów dopadłem natomiast informacji że 16463 odpowiada ctrl+o. Czyli klawisze 17