Wpis z mikrobloga

@AdamZz: Ja, dopiero odpowiednia antena dała zadowalające rezultaty, ale to i tak kicha jeśli chodzi o czułość w porównaniu do np skanera unidena. Pod linuxem to niestety uruchamiałem to tylko jako server rtl_tcp do którego łączyłem się potem z sdr# pod windows.
@AdamZz: Od zamocowania najwyżej jak możesz anteny na interesujące ciebie pasmo i połączenie jej dobrym przewodem z tunerem. Co chcesz słuchać?
RH770


@AdamZz: Średnio, ale zależy gdzie ją zamocujesz, nadaje się też do słuchania taxi, pkp, policji jeśli nie szyfrują w twoim rejonie. Do odbioru z ISS potrzebujesz antenę o polaryzacji kołowej, ale tu niech ktoś mnie poprawi jeśli się mylę, nie wiem dokładnie jak i co tam teraz nadają.
@AdamZz: próbuj wszystko zależy od przelotu stacji ISS bywały dni ze odbierał em na handy pod blokiem.
Wieszaj dipol i słuchaj.
Co do softu wszelakiej maści to tylko spółki.
@AdamZz: z dokupioną anteną wystawioną za okno na 2 piętrze nasł#!$%@? przemienników. Soft to sdr sharp, ale chyba więcej nie potrzeba. Teraz zrobiłem sobie mobilną malinke (powerbank plus ekran 3,5") ciekawy jestem jakie efekty da wyjście w teren.
@AdamZz: normalnie piszesz w terminalu

gqrx

i powinno wystartować, u mnie trzeba jeszcze czasem wyłączyć moduł rtldvb-xxx nie pamiętam nazwy, jak Ci ta aplikacja nie wystartuje, to tam gdzieś w komunikatach napisze jak się to zwało, wtedy robisz:

sudo modprobe -r rtl
dvb-xxx
i uruchamiasz gqrxa
Piszę z telefonu, nie mam teraz jak tego pokazać