Wpis z mikrobloga

@zurawinowa: Na tej zasadzie myśląc, można kupić everplaya (gitare) i się bardzo zniechęcić, chce coś, co mi zawsze zostanie jako pamiątka ;) Bogatego na tanioche niestać ;)
@desygnat: Dzięki :) Ciężko się nauczyć? Z czego się uczyć? Jakieś porady? Gram na gitarze i pianinie (akordeon i didgeridoo przelotnie :D), ogarniętą muzykę mam, ale w jaki sposób układać usta, jak dmuchać i tego typu techniki? :)
@sorek: @desygnat podal co dobry model, generalnie hohner to bardzo dobra firma a tonacja C to podstawa na poczatek. Z calym szacunkiem, ale wydawanie na harmonijke 100 zł kiedy chcesz sie dopiero uczyc to idiotyzm. Kup zwykla, najtansza, zobacz czy ci instrument podejdzie, czy starczy ci czasu i cierpliwosci do nauki. Za innym modelami, w innych tonacjach mozesz rozgladac sie pozniej. Technik jest wiele, w polskim internecie jest kilka stron masz
@sorek: najciezej jest załapać jak dmuchać w jedna dziurkę i się orientować z pamięci na której dziurce jesteśmy, a jak już na czymś grałeś to będziesz miał potem z górki. Dawno już nie grałem a wcześniej korzystałem z tabulatur dostępnych na necie bo mój słuch jest żaden. Po resztę informacji zapraszam tutaj http://forum.harmoszka.com/
@Etiopski_Zyd: Nie zgodzę się, ze to idiotyzm, gdyż nawet jeśli nie spasuje - to 100zł to nie duże pieniądze. IMO jakbym miał kupować gitare, jako pierwsza, polecił bym tą z wyższej niższej pólki, a nie najtańszą :) A jakieś inne? Jakieś 'molowe' tonacje byś polecił? Bo nie wiem dokładnie jak to jest ;)

@desygnat: Dzięki, to ogarnę oczywiście :)
@sorek: Ja kupiłem Suzuki harpmastera za 94zł do bluesa, pograłem trochę i potem przerwa potem znowu trochę więc mnie to jeszcze nie wciągnęło ale kiedyś się muszę wciągnąć ;D harmonijka na prawdę wykonana ok i można być pod wodą bo plastikowa :) tonacja c
@sorek: jeśli 100 zł to dla ciebie nieduże pieniądze to spoko, ale widziałem już nie raz jak się droższe kurzyły na półkach po tym jak pierwszy zapał minął. Zwłaszcza, że harmonijka to nie jest naprawdę aż tak skomplikowany instrument byś czuł różnicę grając na tej za 15 czy za 100 zł. Przynajmniej na początku. N