Wpis z mikrobloga

#bekazlewactwa #4konserwy #prawackalogika #lewackalogika

Pozwólcie że pokrótce wyjaśnię czemu opodatkowanie bogatych ludzi to debilizm.

Weźcie sobie wyobraźcie że nakładamy podatek 75% na wszystkich bogatych tego świata w tym Muska.

1. SpaceX nigdy nie powstaje
2. Tesla nigdy nie powstaje
3. Nie powstaje masa innych fajnych innowacyjnych firm, bo nikogo #!$%@? nie stać na to aby je założyć.

Bill Gates nigdy nie dorobił by się fortuny, nie mieli byśmy windowsa oraz wszelkich narzędzi od microsoftu. Ogólnie nie mieli byśmy smartfonów ani komputerów z szerokopasmowym internetem do wylewania naszych gorzkich żali, bo nikt nigdy by nie uzbierał tyle, żeby rozpocząć działalność w tych segmentach.

Generalnie każda firma miała swój początek i powstała dzięki jakiemuś kapitałowi, teraz pomyślcie ile firm mniej by powstało, jeśli założyciel zarabiał by dużo dużo mniej.

Trzeba byś upośledzoną umysłowo amebą aby tego nie rozumieć - bogaci ludzie inwestując swój prywatny hajs, który wy lewaki chcecie #!$%@?ć, tworzą miejsca pracy, napędzają gospodarkę i pakują hajs w innowacyjne projekty dzięki którym macie dziś wygodne życie.
  • 60
  • Odpowiedz
@Norwag93: Ale nie jest tak, żeten podatek dotyczy osobistych dochodów a nie firm i ma próg, np. 75% od dochodów powyżej 0,5mln?
Pomijając fakt złodziejstwa, twój argument jest inwalidą :]
  • Odpowiedz
@Norwag93: A właśnie, że nie, bo wymienione rzeczy można by uznać za inwestycje firmy, która po prostu uzbierałaby sobie takie pieniądze. A to, ile szef wydaje sobie pieniędzy z budżetu firmy to inna sprawa.
  • Odpowiedz
@Norwag93: I dzięki temu problemem przeciętnego biedaka teraz jest to że nie stać go na dobry telefon, samochód czy wycieczkę, za to z powodzeniem może sobie nakupować żarcia czy tańszych ubrań (co wcześniej nie było takie oczywiste). Dla przeciętnego socjalisty, poziom jaki #!$%@? by nie był, ważne żeby był równy. Zawsze ból dupy że ktoś ma więcej
  • Odpowiedz
@Jofiel: Ale taki Musk wyłożył SWÓJ PRYWATNY HAJS, a nie firmowy hajs. Gdyby miał 25% tego co miał, to nie powstała by tesla, która wywraca rynek motoryzacji na eko stronę.
  • Odpowiedz
@tender: to skąd biorą się prywatne pieniądze na zakładanie działalności? Nie mówię o rozwoju firmy i o wewnętrznej kasie firmy, tylko o prywatnych pieniądzach na nowe działalności. Podważ mój argument.
  • Odpowiedz
@Norwag93:

3. Nie powstaje masa innych fajnych innowacyjnych firm, bo nikogo #!$%@? nie stać na to aby je założyć.

To jest niewyobrażalnie idiotyczny argument, bo ujawnia niezdolność do zauważenia różnicy między spółką, a osobą fizyczną, a co więcej - przychodem spółki fizycznej i dochodem osoby fizycznej.
Argumentem, który może być podniesiony
  • Odpowiedz
@Jofiel: ludzie bogaci często inwestują swoje prywatne pieniądze w rzeczy fantazyjne, które mogą być rewolucyjne, albo nigdy się nie udać.

Firmy często nie podejmą takiego ryzyka.

Ponadto taki Gates, np. ofiarował wiele pieniędzy dobrowolnie na cele charytatywne.
Jak spożytkowałoby to lewactwo ?
Na promocję dewiacji, promocję własnych partii, urzędnicze defraudacje i walkę z kapitalizmem czyli tymi od których mają pieniądze ...
  • Odpowiedz
@Ginden: Możesz mi powiedzieć która spółka zainwestowała w spacex i teslę jak były tworzone? Z tego co wiem był to w 100% prywatny majątek pana Muska, a nie pieniądze spółki. Znam z własnego doświadczenia bogatych ludzi, którzy inwestują swój kapitał ze skarpety w różne nowe działalności.

Nie mówię o rozwoju firmy i o jej wewnętrznych sprawach finansowych, tylko o kapitale na nowe działalności.
  • Odpowiedz
To jest niewyobrażalnie idiotyczny argument, bo ujawnia niezdolność do zauważenia różnicy między spółką, a osobą fizyczną, a co więcej - przychodem spółki fizycznej i dochodem osoby fizycznej.


@Ginden: Przytoczony jest Musk, a on chyba Teslę założył za swoje prywatne pieniądze zarobione w innych firmach, ale nie mam czasu, żeby to sprawdzić.
  • Odpowiedz
@Norwag93: @Laserade: Jestem komunistą albo faszystą - to zależy od pory dnia, mnie nie wytłumaczysz. Ale jestem za jedną stawką podatkową dla wszystkich z odpowiednią kwotą wolną od podatku(tu mój socjalizm) by odciążyć biedny lud. A czy bogaci będą wydawać na koks czy na domy dziecka to juz ich sprawa.
Tylko nie powielajcie bzdury, że zostanie mu 25%. Nigdzie nie ma takich podatków.
  • Odpowiedz
A właśnie, że nie, bo wymienione rzeczy można by uznać za inwestycje firmy, która po prostu uzbierałaby sobie takie pieniądze. A to, ile szef wydaje sobie pieniędzy z budżetu firmy to inna sprawa.


@ThoughMass:
Ale wiesz że wtedy każdy będzie "zarabiał jako firma" uciekając przez 75% podatkiem od dochodów osobistych.
Dokladnie tak samo jak obecnie uciekają przed podatkiem 32% do liniowego dla firm.
  • Odpowiedz
@Norwag93:
W USA górna stawka podatku to było 91% gdy rozwijano program Mercury i 77% gdy rozwijano program Apollo.
Od lat 70/80 nastąpiły drastyczne obniżki podatków dla najbogatszych.
Efekt.

You Promised Me Mars Colonies. Instead, I
  • Odpowiedz