Wpis z mikrobloga

#bekazlewactwa #4konserwy #prawackalogika #lewackalogika

Pozwólcie że pokrótce wyjaśnię czemu opodatkowanie bogatych ludzi to debilizm.

Weźcie sobie wyobraźcie że nakładamy podatek 75% na wszystkich bogatych tego świata w tym Muska.

1. SpaceX nigdy nie powstaje
2. Tesla nigdy nie powstaje
3. Nie powstaje masa innych fajnych innowacyjnych firm, bo nikogo #!$%@? nie stać na to aby je założyć.

Bill Gates nigdy nie dorobił by się fortuny, nie mieli byśmy windowsa oraz wszelkich narzędzi od microsoftu. Ogólnie nie mieli byśmy smartfonów ani komputerów z szerokopasmowym internetem do wylewania naszych gorzkich żali, bo nikt nigdy by nie uzbierał tyle, żeby rozpocząć działalność w tych segmentach.

Generalnie każda firma miała swój początek i powstała dzięki jakiemuś kapitałowi, teraz pomyślcie ile firm mniej by powstało, jeśli założyciel zarabiał by dużo dużo mniej.

Trzeba byś upośledzoną umysłowo amebą aby tego nie rozumieć - bogaci ludzie inwestując swój prywatny hajs, który wy lewaki chcecie #!$%@?ć, tworzą miejsca pracy, napędzają gospodarkę i pakują hajs w innowacyjne projekty dzięki którym macie dziś wygodne życie.
  • 60
  • Odpowiedz
@kucykpolski:

I właśnie widać jak sobie NASA radzi, a właściwie to nie radzi.

Ameryka mogła robić program kosmiczny, bo udział podatków od korporacji w PKB był między 4 a 5%. Obecnie to 1% więc NASA sobie nie radzi.
  • Odpowiedz
Ale taki Musk wyłożył SWÓJ PRYWATNY HAJS, a nie firmowy hajs.


@Norwag93: że co? przeciez Musk jest znany z wyciągania olbrzymiej kasy od rządu dzięki swoim koneksjom.
fundamenty pod jego firmy postawiły firmy państwowe takie jak NASA, bo firma prywatna musi zarobić, celem NASA był efekt i dokopanie sowietom, mogli być nawet 50mld na minusie.
  • Odpowiedz
@lerner: SpaceX powstało za prywatne środki po sprzedaży paypala. Kontrakty z NASA ma od kilku lat dopieo, a uzyskał je ponieważ dzięki temu że jest to prywatna firma i nie może być 50mld na minusie, to jego 1kg w kosmosie jest dużo tańszy niż w przypadku konkurencji czy rakiet NASA.
  • Odpowiedz
Ktora prywatna firma wynalazla internet? Podpowiem: wynaleziono go na panstwowym uniwersytecie za publiczne pieniadze.

@maciek_gi: Uniwersytet Stanforda jest uczelnią prywatną, założoną przez Lelanda Stanforda. ARPANET był tylko adaptacją i rozwinięciem istniejących sieci czysto komercyjnych: Tymnet z 1964, Merit z 1966 czy Telene z 1974. Konkretniej założeniem ARPANET-u było rozproszenie zarządzania siecią, które oparto na koncepcji Alexa McKenzie i zrealizowano przez zespół pod kierownictwem Vintona Cerfa oraz Roberta Kahna
  • Odpowiedz
@Norwag93: lo matko jakie #!$%@? ze takie rzeczy trzeba w ogole tlumaczyc. Dam ci protipa - wiekszosc lewakow nie zachowuje sie idiotycznie bo czegos 'nie rozumie' - tylko dlatego ze jest im to nie na reke. nie dziekuj
  • Odpowiedz
@maciek_gi: edytowałem komentarz i się @Piterski wcisnął :)

Co ciekawe fizyczną dystrybucją uwolnionego (...) Verizon etc.

Co jeszcze ciekawsze, za powszechnie wykorzystywanymi internetowymi protokołami (SMTP, POP3, IMAP, HTTP, FTP etc.) i technologiami (LAMP, CSS, HTML, Flash, w zasadzie wszystkie) stoją albo NGO (głównie W3C, IETF oraz IEEE) albo stricte prywatne, komercyjne firmy (Adobe, Opera) albo - stanowiąca całkowite zaprzeczenie centralnej, rządowej organizacji - niezależne i samosterujące się społeczności (Linux,
  • Odpowiedz
Uniwersytet Stanforda jest uczelnią prywatną,


@rineo: Tutaj moj bład. Ale - z wikipedii:

Na zlecenie Departamentu Obrony w 1967 rozpoczęła projekt budowy zdecentralizowanej sieci komputerowej, którą nazwano później ARPANET i która zapoczątkowała rozwój Internetu. Na początku lat 70. agencja DARPA współfinansowała opracowanie zestawu protokołów TCP/IP. DARPA nigdy nie prowadziła badań samodzielnie, zajmowała się finansowaniem wyższych uczelni, instytucji komercyjnych i innych organizacji (non-profit).


Czyli nawet jezeli zrobily to podmioty prywatne to
  • Odpowiedz
@Norwag93: prosta sprawa. Wyobraź sobie, ze pracujesz całe zycie i inwestujesz swoje zyski, pomnażasz pieniądze, PRACUJESZ. Następnie przychodzi idiota jeden z drugim i chcą opodatkować Twoja ciężka pracę na 75%, by dać miedzy innymi tym którzy nie robią kompletnie nic. Nie ma na to przyzwolenia, złodziejstwo w biały dzien.
  • Odpowiedz
@maciek_gi: Wikipedię trzeba weryfikować, bo "zapoczątkowała rozwój Internetu" to bardzo daleko idące uproszczenie. Sieci rozproszone istniały przed ARPANET-em (budowane przez uczelnie i prywatne firmy), zdecentralizowane trasowanie i adresacja również - pisałem o tym w poprzednim komentarzu. Więc nie za panstwowa kase, zgodnie z planem ustalonym przez panstwo i to panstwo zebralo wszystko do kupy, bo sieci rozproszone i funkcjonujące w nich rozwiązania powstały całkowicie niezależnie od rządu, podobnie zresztą
  • Odpowiedz
@rineo: Internet powstał dzięki prywatnym firmom mniej więcej na tej samej zasadzie co rakieta Saturn V dzięki Boeingowi. Niby tak, ale za hajs państwa baluj.

To że ktoś gdzieś założył kilka niezależnych od siebie sieci rozproszonych to trochę za mało. Swoją drogą ciekaw jestem czy prace badawcze faktycznie wykonano za 100% prywatne pieniądze. Przy ówczesnym udziale państwa w gospodarce - zdziwiłbym się.
Cały cymes w tym, że w pewnym momencie zebrano wszystko do kupy, podsypano obficie publicznymi pieniędzmi, narzucono standardy i powstał internet. Kto wie jakby to wyglądało bez tej odgórnej ręki. Może mielibyśmy 100 sieci, działających na różnych protokołach i przez to rozłażących się na łączeniach?

Na odwrót: ICANN powstało w ramach oddania przez państwo (konkretnie amerykańskie państwo) kontroli nad domenami
  • Odpowiedz
Internet powstał dzięki prywatnym firmom mniej więcej na tej samej zasadzie co rakieta Saturn V dzięki Boeingowi.

@maciek_gi: nie, ani trochę nie tak. Przynajmniej nie słyszałem, żeby HP czy IBM były finansowane przez państwo.

To że ktoś gdzieś założył kilka niezależnych od siebie sieci rozproszonych to trochę za mało.

Zalinkowałem Ci wyżej do poprzedników ARPANET. ARPANET nie był jakimś cudem, czy przełomem tylko kolejną (jedną z wielu!) z
  • Odpowiedz
Czyli twierdzisz że DO zlecił, ale nie sfinansował.

@maciek_gi:
Ja:
sieci rozproszone i funkcjonujące w nich rozwiązania powstały całkowicie niezależnie od rządu, podobnie zresztą jak Internet, którego koncepcja, realizacja, wdrożenie, rozpowszechnienie i późniejszy rozwój to sprawka uczelni i czysto
  • Odpowiedz
@rineo:
To może zacznijmy od podstaw:

Na zlecenie Departamentu Obrony w 1967 rozpoczęła projekt budowy zdecentralizowanej sieci komputerowej, którą nazwano później ARPANET i która zapoczątkowała rozwój Internetu.

Co w tym zdaniu jest niejasne?
  • Odpowiedz
@maciek_gi: niejasne nic, ale to zdanie jest nieprawdziwe: ARPANET nie zapoczątkowała rozwoju Internetu, ponieważ przed jej powstaniem istniały inne, niezależne sieci działające na podobnej zasadzie. Novum w ARPANET był protokół TCP, jednak nawet on nie był czymś całkowicie oryginalnym ponieważ istniały wcześniejsze alternatywy. Historię opisałem zgrubnie w pierwszych trzech postach, nie ma sensu jej powtarzać - wystarczy przeczytać. Przypisywanie powstania Internetu państwu ma mniej więcej tyle samo sensu, co przypisywanie
  • Odpowiedz
ARPANET nie zapoczątkowała rozwoju Internetu,

@rineo: Votum separatum. Wszystkie znane mi poważne źródła podają że zapoczątkowała. Te same źródła mają świadomość że sieć Tymnet istniała wcześniej, ale to właśnie Arpanet zapoczątkowała rozwój tego co dziś nazywamy internetem. Nie tworzyłem internetu więc nie mam pewności, ale wierzę Wikipedii, Orlińskiemu i WiŻ bardziej niż anonimowi z wykopu.
  • Odpowiedz
Wszystkie znane mi poważne źródła podają że zapoczątkowała.

@maciek_gi: wszystkie znane Ci poważne źródła mogą podawać co najwyżej, że Internet jest ewolucją ARPANET, powstałą po wydzieleniu z niej części militarnej i uwolnieniu reszty - i jest to prawda.

Natomiast nie jest prawdą, że:
1. Internet powstał w DARPA
2. sieci rozproszone zostały wynalezione przez bądź na
  • Odpowiedz