Wpis z mikrobloga

Jestem człowiekiem, który wiele potrafi zrozumieć, zawsze doszukuje się jakiejś logiki nawet w najgłupszym rozumowaniu... Ale jedna rzecz sprawiła, że mój mózg się zaciął, do tej pory nie wiem jak #!$%@? można wpaść na coś takiego.
Jakiś czas temu usłyszałem, że "Seks przedmałżeński jest jak najbardziej ok, chyba, że chce się z tą osobą wziąć ślub, to wtedy powinno się czekać", jeszcze nie byłoby to aż tak #!$%@?, gdyby nie to, że usłyszałem to od osoby mocno wierzącej, która to często w trakcie rozmowy sypała argumentami bosko-kościelnymi.
#nietagujebonocna
  • 12
  • Odpowiedz
@Kukki: no właśnie nie, jak ruchasz przypadkowych ludzi to bez problemu dostajesz rozgrzeszenie a jak już jesteś w poważnym związku i ruchasz bez ślubu to tego nie żałujesz, grzeszysz mocno i możesz nie dostać rozgrzeszenia
  • Odpowiedz
@hipotrofia: ... CO xD Przecież to bez sensu. To tak jakby nie wyciągało się wniosków ze swoich grzechów i traktowało się spowiedź jak reset. A jak ruchasz się z kimś nie na poważnie i potem z nie na poważnie robi się poważnie to co?
  • Odpowiedz
@hipotrofia: Nie no ja rozumiem zbłądzić raz, ale się poprawić... To tak oficjalnie jest, czy jednak "władze" potępiają taki styl życia, ale praktyka swoje?
Im dłużej żyję, tym mocnejszym jestem zwolennikiem przywrócenia inkwizycji w ramach populacji kościelnej, bo aż mnie telepie jak ktoś tak jawnie robi #!$%@?ę z logiki.
  • Odpowiedz
@Kukki: Oficjalnie, moi rodzice mieli tylko ślub cywilny i zawsze jak ksiądz przychodził na kolędę to ich namawiał na kościelny no i nie mogli iść do komunii. Rozwiedli się i już mogą xD

To pewnie taka praktyka, żeby się decydować na ślub, bo i hajs dla Kościoła wtedy leci i kontrola jest i wszystko a jak ruchasz niezobowiązująco to i tak się ksiądz teoretycznie na spowiedzi dowie
  • Odpowiedz
@hipotrofia: Mój umysł nie ogarnia jak można w tym nie widzieć sprzeczności - o tyle, o ile, jeszcze te sprawy rozwodowe mają jakikolwiek sens, tak to już w ogóle xD
  • Odpowiedz
@hipotrofia:
Ksiądz - dawno tej postaci nie widziałem xD
Ja się nie nadaję do życia pośród ludzi wierzących chyba, bo mni ciśnienei skacze jak słyszę takie pierdoły :/
  • Odpowiedz