Wpis z mikrobloga

@Dorogon: Poprzedni post był z profilu "Korwiniści do Somalii" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ten powyżej jest tak nonsensowny, że aż boli - co ma fakt budowania mostu w Chinach do buldupienia nt. liczenia głosów w Polsce? xD Oprócz tego, że wpisuje się w idiotyczną i po prostu durną retorykę Krula, że Chiny są zajebiste i/bo "panuje tam wolny rynek" ( xD )?
  • Odpowiedz
@Sondokan: To mają, że post-komunistyczne Chiny, w których komuna była o wiele, wiele bardziej dotkliwa (w porównaniu z ich komuną, to u nas był raj), rozwinęły się do powyższych standardów technologicznych, a my, z dużo lepszym startem, nie potrafimy nawet sprawnie przeprowadzić wyborów, o czymś takim jak powyżej nawet niema co mówić.
  • Odpowiedz
@Dorogon: Komuna u nich "była"? To już jej nie ma? xD No i powiedz jak wyglądają te słynne wybory w Chinach obecnie, niech Polska się nauczy jak je przeprowadzać :D
  • Odpowiedz
o czymś takim jak powyżej nawet niema co mówić.


@Dorogon: Mhm, iście po Krulewsku. Nie znam się, a się wypowiem. W Polsce też buduje się metodą nasuwania (np. obiekty 259 i 263 na łódzkim odcinku A1). Co prawda nie z wykorzystaniem takiej maszyny, ale idea jest podobna...
  • Odpowiedz
To mają, że post-komunistyczne Chiny, w których komuna była o wiele, wiele bardziej dotkliwa (w porównaniu z ich komuną, to u nas był raj), rozwinęły się do powyższych standardów technologicznych, a my, z dużo lepszym startem, nie potrafimy nawet sprawnie przeprowadzić wyborów, o czymś takim jak powyżej nawet niema co mówić.


@Dorogon: przy czym Chiny budują to co pokazuje "Bekowicz" robiąc dokładnie odwrotnie co innego niż proponuje on Polsce -
  • Odpowiedz
@Sondokan: Tak. Rozmowa nie tyczyła się wyborów czy wolności politycznej w Chinach, tylko porównania stopnia zaawansowania technologicznego.

@qbika: No to czemu najpierw zaprzeczasz, a potem mówisz, że jednak mam rację? Napisałem, że w Polsce o czymś takim jak na obrazku niema co mówić, Ty temu zaprzeczyłeś, a potem stwierdziłeś, że jednak takich maszyn u nas niema.

@Jason_L_McCabe: Pozostałości po komunie mają, ale mają też wolność w
  • Odpowiedz
Pozostałości po komunie mają, ale mają też wolność w prowadzeniu handlu - ok, niby sa jakieś tam mandaty, przed którymi bronią się łapówkami, ale jednak prowadzą swoje bazarki. U nas coś takiego by nie przeszło, bo nawet za sprzedawanie truskawek zgarniają, a co dopiero takie coś http://thumbs.dreamstime.com/z/jedzenie-rynek-w-szanghaj-34623099.jpg na środku ulicy.


@Dorogon: pozorna różnica - Korwiniści podniecają się "wolnością mikro" w Chinach bo można handlować pierogami na ulicy. Jasne. Tylko jak wygląda cała pozostała gospodarka: banki, giełdy, stocznie, firmy developerskie etc?

Nie można patrzeć na kraj z punktu widzenia wyłącznie handlu pietruszką na ulicy. Jasne być może u nich jest łatwiej z handlem pietruszką - ale to jedyna rzecz, z którą jest
  • Odpowiedz
@Dorogon:

Nigdy nie widziałem, nie słyszałem, czy cokolwiek, żeby w Polsce budowano takimi maszynami. Czy innymi w tym stopniu zaawansowanymi.

Pewnie dlatego, że nie masz pojęcia w temacie budowy mostów.
  • Odpowiedz
@Supercoolljuk2: 1. To jest tylko prezentacja.
2. Polska firma nie oznacza, że robione w Polsce. Polskie firmy pracują również zagranicą.
3. Nie jest to to samo i nie jesteśmy w stanie na prezentacji stwierdzić, czy jest to tak samo efektywne jak sposobem Chińskim. Jesli jest i mamy jak to porównać to zwracam honor i przyznaje, że Bekowiczowi nie pykło, co nie zmienia faktu, że i tak u nich idzie prawie
  • Odpowiedz
bo nie jest to tak całkiem wolny rynek,


@Dorogon: u nich po prostu nie ma wolnego rynku - państwowe firmy budują to czego chce państwo za "państwowe" pieniądze

, że w Chinach mentalność jest trochę inna. Tak samo jak w Japonii politycy są prawie że zdolni do popełnienia harakiri, jeśli coś nie
  • Odpowiedz
@Jason_L_McCabe: Nie napisałem, że budowa autostrad to wolny rynek, więc nie wiem czemu zaprzeczasz.

Nie napisałem, że Chińska mentalność jest taka jak Japońska, tylko podałem za przykład, że w Azjatyckich krajach mentalność ludzi i polityków się mocno różni od naszej, a za jeden z przykładów podałem Japonię.

Nie napisałem, że niema tam korupcji. Napisałem i to dość jasno, że u nas jest i korupcja i gówniana robota za państwowe. Oni
  • Odpowiedz
wybacz, ale to nie jest tym samym.


@Dorogon: Nie bo? Bo wykonali w inny sposób to samo? Chyba, że sugerujsz że chińczycy nie muszą zbroić i zalewać betonem ustroju, bo np. u nich takie gotowe elementy rosną na drzewach...
  • Odpowiedz