Wpis z mikrobloga

Mirki, tak od siebie coś chciałem.

"Rozsądek jest rzeczą najsprawiedliwiej rozdzieloną na świecie: każdy bowiem mniema, iż jest weń tak dobrze zaopatrzony, że nawet ci, których najtrudniej zadowolić w innych sprawach, nie zwykli pożądać go więcej, niż go posiadają".


W zasadzie tu można by skończyć. Fragment ten w ogromnej mierze oddaje to, co czuję przychodząc praktycznie codziennie do Was, najczęściej czytając - a z rzadka i pisząc.

A może byśmy tak przestali się wzajemnie dzielić na lepszych, gorszych, czerwonych, zielonych, lewych, prawych, kuców czy ogiery i na każdym kroku udowadniać, że "moja jest mojsza niż twojsza"? Wykop niedługo skończy 10 lat, może pora wyjść z piaskownicy, otrzepać się trochę z piasku. Bo ja wiem, dorosnąć?

Jak często zdarzyło Ci się w dyskusji pod znaleziskiem czy na mikroblogu, przekonać oponenta do swojego zdania?

Masz swoje zdanie - podziel się nim z innymi, podaj kilka argumentów przemawiających za takim czy innym podejściem do tematu.

WYSŁUCHAJ opinii innych, daj sobie chwilę żeby to przemyśleć, zastanów się czy warto się angażować. Czy ktoś (w tym także Ty) stanie się od tego lepszy, mądrzejszy. Czy sprawisz komuś przyjemność? Uśmiechnie się?

Bo jeżeli Twój komentarz ma jedynie - w Twoim mniemaniu - podnieść Ci ego, potrzebujesz poklasku i to tylko od osób podzielających Twoje zdanie to na prawdę


Nie ma tagów.
  • 1