Wpis z mikrobloga

Przyczyn przegranej #korwin'a jest kilka. Przede wszystkim lider, ale nie tylko. Znaczna część Polaków po przeliczeniu swoich dochodów i wydatków stwierdziłaby, że wolny rynek się dla nich nie opłaca. Tak.
Kwota wolna od podatku dająca 88 zł na miesiąc (ale wyrównanie raz w roku) vs. 500 zł na dziecko
Służba zdrowia na którą obecna średnia składka wynosi 150 zł - u prywaciarza na pewno za tyle nie dostaniecie pełnego pakietu.
Ponadto szkolnictwo, emerytury itp.
Przecież pensje tych najuboższych nie wzrosną nagle o 5x.
#korwin #wybory #4konserwy
  • 16
  • Odpowiedz
@kamil150794: uwaga bo ktoś aż tak poważnie myśli o własnych wyborach przy urnie. Gdyby Jonasz znał sposób na uczynienie nas najbogatszym państwem w Europie, to i tak by przegrał, bo cała partia leży wizerunkowo
  • Odpowiedz
150 zł


@kamil150794: No patrz pan, to czemu mi zabierają 600 zł miesięcznie? Gdzie mam się zgłosić po zwrot?
A druga kwestia: co masz w ramach tych 150 zł? Miejsce w kolejce? Bo chyba nie zamierzasz mi opowiedzieć bajki o tym, że jak zachoruję na raka to pójdę do publicznego szpitala i tam otrzymam szybką i skuteczną terapię?
  • Odpowiedz
Przyczyn przegranej #korwin'a jest kilka. Przede wszystkim lider


@kamil150794: Dlaczego porażka? Przy tak wysokiej frekwencji, oraz wysokim wyniku Kukiza, który zgarnąl elektorat buntu, oraz nowoczesnej, która zgarnęła wolnorynkowców 700tys głosów jest całkiem spoko.
  • Odpowiedz
  • 0
@Vitt_Stwosz: Ty masz #!$%@?. Gdzie ja napisałem, że państwowa służba zdrowia działa dobrze? Nie dziala, ale prywatna będzie tylko dla bogatych. W Szwajcarii średnia składka wynosi ok. 1200 zł miesięcznie. No to u nas będzie ok 800, bo zarobki mniejsze. Jednak amerykańska firma nie sorzeda nam taniej leków i sprzętu medycznego. Tak samo jak Apple nie sprzedaje taniej Ajfonów.
  • Odpowiedz