Wpis z mikrobloga

Strasznie malo jest informacji o telewizorach, takze moze ktos z Was posiada fachowa wiedze na ten temat. W oko wpadl mi KD-49X8309C 4K. Dlaczego? Przy 1080p uciagnie 120hz, przy 4k rzekomo 60 i ma calkiem niski input lag. W sumie to by bylo na tyle jesli chodzi o parametry. Teraz jest kwestia tego czy taki telewizor rzeczywiscie sie spisze w swoim dzialaniu. Przy 4k chcialbym glownie moc pracowac, przy fhd sobie pograc i chcialbym aby tutaj plynnosc obrazu byla nienaganna. Takze czy taki sprzet sie spisze, czy lepiej odpuscic 4k i skusic sie na cos innego? W sumie nic lepszego w tej cenie nie znalazlem, jedynie tansze (bez 4k) da sie dorwac cos z odswiezaniem 100/120 hz, seria h6400, j6200 od samsunga jak i seria w800c od sony.

Rozmyslalem tez sytuacje gdzie wzialbym jakis szybszy monitor i telewizor pod filmy, lecz jak telewizor przy swoich 120 hz dalby rade to po co sie rozmieniac na drobne... Poradzicie?
#pcmasterrace moze troche #konsole #pytanie #kiciochpyta #telewizory
  • 11
  • Odpowiedz
@funk: pytasz czy odpuścić 4K czy nie. Więc tak, to jest ważne. Przy odległości ponad 3m można się już śmiało zastanawiać nad FullHD chyba, że kupujesz TV o przekątnej ponad 100".
Dodatkowe pytanie czy zależy Ci na oprogramowaniu w telewizorze, jeżeli tak to mam dla Ciebie nie za dobrą wiadomość. Sony jest oparty o Androida który niestety nie działa za dobrze, tak samo jak w TV Philipsa. Strasznie to chodzi, laguje,
  • Odpowiedz
  • 0
@ksiak: odleglosc nie bedzie wieksza niz 3 metry, 4k sluzyloby jako obszar roboczy peceta. Glownie mi zalezy na odswiezaniu, ktore niby wynosi 120hz przy 1080p i przy graniu bym to wykorzystal. Dodatkowo 60hz w 4k swoje by zrobilo... i teraz kwestia czy wydac ponad 4k na ten telewizor czy ze 2k na cos do ogladania nowszego. dodatkowo monitor 27" 144hz i starczy na gtx970 czy r9 390 :E

na oprogramowaniu mi
  • Odpowiedz
  • 0
@NawalonyKucyk: cos wiecej?

@ksiak: 4k przy 27 calach ciezko byloby mi wykorzystac. Zreszta to kosztuje w cholere i pelnoby funkcje dodatkowa. Dlatego szukalbym czegos do 1500 zl i takie cos spelniloby swoje zadanie w zupelnosci. Ale skoro moglbym miec telewizor... Moze jakis wykopek ma taki i cos poradzi. W sieci nudy i nikt nic nie wie
  • Odpowiedz
@funk: jak mnie pamięć nie myli to użycie TV w roli monitora i monitora w roli TV zawsze było średnie :/ (tak mam świadomość, że sam to zaproponowałem, ale wydaje mi się, że jednak częściej będziesz chyba z monitora korzystał?)
  • Odpowiedz
@funk: sprawdz czy matryca ma natywne 100/120 hz w jakims tescie, bo czesto producenci podkrecaja hz oprogramowaniem i wprowadzaja w blad
  • Odpowiedz
@funk: nic nie musza, po drugie nie wiem czy masz swiadomosc ale nawet 30 ms input laga (a jest to jedna z najmniejszych realnych wartosci w telewizorach) w przypadku pc, jest mocno zauwazalne i jest efekt takiego jak by opoznienia myszki, czuc to strasznie w ruchu, na padzie jest duzo lepiej

tv nie nadaje sie do pracy kompletnie, mimo ze za monitor zaplacisz 1k+ wicej niz tv, to warto, bo tv
  • Odpowiedz