Wpis z mikrobloga

Pierwsze badanie pod soczewki, wraz z zestawem soczewek na 3 miesiące (soczewki miesięczne) za około 160 zł to dużo czy norma?
Soczewki Alcon, sprawę utrudnia astygmatyzm więc dlatego trochę drożej.
Myślę o przejściu na soczewki, bo teraz taki okres że okulary będą często parować i to #!$%@? :)
#soczewki #okulary #zdrowie #wzrok #oczy #badaniewzroku
  • 25
  • Odpowiedz
@ElCidX: Sprawdź sobie na szkla.com czy są jakieś tańsze odpowiedniki. Nie wiem jak z astygmatyzmem, ale za normalne daję niecałe 100 zł za pół roku. Na początku też dostałam po badaniu jakieś 2x droższe.
  • Odpowiedz
@prokrastynacya: Czyli też bez astygmatyzmu?
@Swallow25: Na stronach widzę jakiś parametr krzywizna, ale jak patrzę na swoją receptę z okularów to mam tam tylko sfera, cylinder, oś, i PD a czegoś takiego jak krzywizna nie ma, jak to się ma do siebie?

Oczywiście przed wyborem soczewek wybiorę się do optyka, nie będę kupował w ciemno ale chciałem się zorientować w temacie z czym to się je.
  • Odpowiedz
Pierwsze badanie pod soczewki, wraz z zestawem soczewek na 3 miesiące (soczewki miesięczne) za około 160 zł


@ElCidX: Odejmij od tego cenę badania lekarskiego, gdzie oddzielnie prywatnie zapłaciłbyś pewnie od 50 do 100 zł i zobacz czy cena Cię satysfakcjonuje.
  • Odpowiedz
@ElCidX: Idź najlepiej do Vision Express jeśli masz w okolicy. 9 zł badanie przy zakupie soczewek. U mnie wyglądało to tak:

1. Badanie lekarskie wzroku w tym określenie wady, ciśnienie gałki, dno oka (umówiłem się przez stronę).
2. Zamówienie soczewek tyrycznych (astygmatyzm).
3. Telefon, umówienie się na wizytę.
4. Dopasowywanie soczewek, sprawdzenie ostrości widzenia, sprawdzenie ułożenia znaczników pod mikroskopem.
5. Pasuje - kupujesz, nie pasuje - zamawiają kolejne.
6. W kasie
  • Odpowiedz
@TheMan: A nie raczej na pół roku? To jak taki zestaw to cena spoko, chyba wybiorę się do mojej stałej optyczki, jeszcze ekstra tam jest nauka grzebania sobie w oku.
Jedno miesięczne dostałeś? Długo już nosisz soczewki? Gdzie normalnie kupujesz? I jak ogólne odczucia, nosisz codziennie? Wrócił byś do okularów?
  • Odpowiedz
trochę szkoda oka, niehigieniczne to dosyć. Ja noszę max. 10 h na dobę.

Akurat noszę ładnych parę lat, nic się z oczami nie dzieje, żadnych zapaleń spojówek itp. Ale co kto lubi, i nie każdy może takie nosić.


@Swallow25: Bo to są specjalne soczewki projektowane do noszenia 24h, różnią się nieco od standardowych 1-dniowych czy miesięcznych.
  • Odpowiedz
A nie raczej na pół roku?


@ElCidX: J&J tak na prawdę ma soczewki 2-tygodniowe, ale to tylko zabieg by szybciej je wymieniać. Przy dobrym użytkowaniu i dbaniu, żeby się nie wyginały za często to do 1,5 miesiąca potrafią służyć, dopiero potem tracą właściwości korekcyjne i/lub zaczynają dawać dyskomfort no to wtedy idą do wymiany.

Soczewki noszę od 8 lat, najpierw zwykłe sferyczne minusy, od 2 lat toryczne, bo rozwinął się astygmatyzm,
  • Odpowiedz