Wpis z mikrobloga

@marszalek_sejmu: kolego. Rządzić to powinni ludzie pewni siebie, konkretni, konsekwentni i dbający o dobro kraju a nie sprawiający wrażenie że są "w porządku". Tacy ludzie rządzą w Niemczech czy Szwecji i już ludzie zaczynają się wkurzać. W Grecji miałeś rządy tych "w porządku". Rozdawali każdemu i każdy wie jak to się skończyło.
  • Odpowiedz
@marszalek_sejmu: No tak zwłaszcza ta horda zielonek na wykopie, która zaczyna wypowiedzi tekstami na poziomie "hahahaha co tam konserwacipki? #!$%@? bolą" albo półdebil Kochanek Admina, którego 100% postów to agresywny bełkot na poziomie Niesiołowskiego czy Pawłowicz. Lewicowi fanatycy są jeszcze gorsi od prawicowych (pomijając nazistów, bo ci są #!$%@?ący maksymalnie) ale ich gorzej widać, bo zwyczajnie jest ich o wiele mniej.
  • Odpowiedz
@marszalek_sejmu: mądrzejsi są ludzie, których nie obchodzi podział na lewo i prawo, ale obchodzi to czy ktoś jest rozsądnym człowiekiem czy nie.

No a że rozsądek nie idzie w parze z radykalizmem to raczej nie ma mądrych kucy.
  • Odpowiedz
@marszalek_sejmu: Poglądy radykalne (nie ważne czy radykalnie liberalne, socjalne czy jakiekolwiek inne) najczęściej przyciągają osoby mniej inteligentne, bo oferują jasną i pełną wizję świata, która już nie wymaga myślenia i wyciągania własnych wniosków. Wiadomo co jest złe, co jest dobre, co popieramy, a kto jest wrogiem i z czym należy walczyć - prości ludzie to lubią.

Ludzie inteligentni natomiast zauważają, że świat nie jest czarno-biały i poglądy socjalne lub liberalne
  • Odpowiedz
@marszalek_sejmu: Źle Ci się wydaje. Uległeś złudzeniu, które klasyfikuje jako osoby o lewicowych poglądach wszystkich, którzy nie mają poglądów skrajnie prawicowych lub libertariańskich.
Fanatycy z natury są bardziej agresywni i mniej inteligentni, więc oczywiście wypadają znacznie gorzej.
  • Odpowiedz
@marszalek_sejmu: ludzie lewicy mało w życiu pracowali i pracują także mają więcej czasu na rozmyślanie. W większości siedzą w budżetówce, kulturze itp. Nie są budowlańcami, inżynierami, projektantami. Są pasożytami którzy korzystają z ciężkiej pracy innych, kombinując jak ich ograbić, bo to niesprawiedliwe, że spawacz zarabia 5k a on wielce wykształcony w urzędzie 1800
  • Odpowiedz
Mam to samo wrażenie. A jestem prawakiem. Lewaccy znajomi są milsi i kulturalniejsi. Moi prawaccy znajomi to buraki.

Nie wiem czy to reguła, ale już dawno to zauważyłem.


@pijanstwo: Tu masz jeszcze jedną zależność - poglądy lewicowe przyciągają ludzi wrażliwych na krzywdę ludzką, z większą inteligencją emocjonalną. Do tego w środowiskach lewicowych większy nacisk jest kładziony na kulturę, akceptowanie różnic pomiędzy ludźmi itp. To są cechy, które sprawiają, że są
  • Odpowiedz