Wpis z mikrobloga

Trochę mnie śmieszy, że nasi wykopowi liberałowie, tak burzący się przeciw proponowanej przez Razem progresji podatkowej (argumentując, że to nie fair by lepiej zarabiający płacili procentowo więcej i dokładali się do "meneli"), jednocześnie ciągle lobbują za wyższą kwotą wolną od podatku, która jest przecież niczym innym jak progresją podatkową z początkową stawką 0% ( ͡º ͜ʖ͡º).


#bekazprawakow #neuropa
  • 11
@rzep:

nasi wykopowi liberałowie


Wymienisz chociaż trzech wykopowych liberałów, którzy:

1) są za kwotą wolną od podatku,
2) są przeciw progresji,
3) sprzeciw argumentują tym, że to nie fair by lepiej zarabiający płacili procentowo więcej?

Z ciekawości i bez złośliwości – pewnie śledzisz po prostu uważniej wypowiedzi, a ja nie zwróciłem uwagi na osoby, które głoszą wszystkie powyższe poglądy równocześnie.
@Jamaica: Nie chce mi się grzebać w wykopach za czasów MKJohnston, gdy spam o kwocie wolnej był w pełni.

Wtedy kuce wykopywały to pod niebiosa. Dzisiaj natomiast kuce w tematach o Razem plują na progresję. Nie muszę wskazywać palcami konkretnych użytkowników by zauważyć pewien trend, który nie jest do końca logiczny.
@rzep: Podstawowym pytaniem jest czy to te same "kuce" - wszak zarzucasz tu jakąś niekonsekwencję, wyraźnie uznając, że czyjeś poglądy są niespójne.

To duży serwis i niczym nadzwyczajnym nie jest, że między jego użytkownikami występują różnice poglądów. Z tego pluralizmu wyciągasz wniosek do którego upoważniałoby tylko "wskazywania palcami konkretnych użytkowników". W końcu ktoś ma "jednocześnie ciągle lobbować" za czymś sprzecznym z innymi jego poglądami.

Nie ukrywam, że nieco się zawiodłem, bo
@Jamaica: Jak sam widzisz, nie wskazałem nikogo konkretnego palcem. Naśmiewam się po prostu z pewnego trendu, bo nie sposób nie zauważyć, że pewne trendy w temacie poglądów na wykopie są - i kwota wolna od podatku była mocno promowana na portalu przez użytkowników o poglądach liberalnych.
@Jamaica: dwa wykopy: jeden mówiący o tym, że progresja to zło, bo karze za pracowitość, drugi o tym, że trzeba podnieść kwotę o podatku. http://www.wykop.pl/link/1894910/kwota-wolna-od-podatku-powinna-wynosic-minimum-10-tys-zl/ http://www.wykop.pl/link/2614861/podatek-progresywny/ Przykładowi użytkownicy wykopujący jedno i drugie znalezisko: RIKZAG, Arakiel, 0LaseK, mike78, gali20. I naprawdę trudno nie zauważyć, że kuce pałują wiplera do kwoty wolnej od podatku: https://pl-pl.facebook.com/wipler/photos/a.222872547764077.63068.197316460319686/777341808983812/ Bardzo rzadko zdarzają się komentarze, że kwota wolna to zło, bo to progresja.
@rzep: A mnie smieszy lub nawet martwi, ze sa ludzie ktorzy chca placic jeszcze wyzsze podatki. Jak chcesz to nozesz oddawac panstwu i 100%
@rzep: Nie moge juz edytowac.

A co do twojego wpisu to po prostu 'prawaki' odnoszą się do danej opcji.
- opcja nr 1 - podwyższenie kwoty wolnej od podatku - są za {lepsza opcja niż obecna)
- opcja nr 2 - podatek liniowy - są także za (lepsza opcja niż obecna i opcja nr 1, ale póki co mniej prawdopodobna)
Obydwie opcje oznaczaja niższe podatki.
Nie wiem, gdzie tu widzisz sprzeczność
A mnie smieszy lub nawet martwi, ze sa ludzie ktorzy chca placic jeszcze wyzsze podatki. Jak chcesz to nozesz oddawac panstwu i 100%


@GT2: Dlaczego ludzie zawsze zakładają, że skrytykowanie czegoś oznacza, że automatycznie popieramy opcję przeciwną?

- opcja nr 1 - podwyższenie kwoty wolnej od podatku - są za {lepsza opcja niż obecna)

- opcja nr 2 - podatek liniowy - są także za (lepsza opcja niż obecna i opcja