Wpis z mikrobloga

@Szkarpet: ale koniecznie musisz 17stkę skoro i tak go będziesz podpinać do monitora? Nie lepiej lekkie przenośne 13, gdy zajdzie potrzeba poza domem, a w domu jak podepniesz pod monitor to odkładasz na bok i zajmuje mało miejsca. Ja mam taki układ i bardzo sobie chwalę.

Ten Dell spoko, tylko może zainwestuj w SSD bo dysk 5400rpm to będzie strasznie wąskie gardło.
@Tomexon: Pracowałem na starszym Inspironie i strasznie się grzał. Ostatnio też miałem do czynienia z którymś Inspironem z rodziny, którą podlinkowałem i wydaje się już w porządku. Także ciężko mi samemu mieć jakieś konkretne zdanie na ich temat.

@Kacc: Niestety często trafia się praca w terenie i 13 cali to zbyt mało na odpowiedni komfort pracy. Wedle Twoich instrukcji najszybciej zniósłbym pracę na 15+.

Dell, który przesłałem jest z SDD
@Szkarpet: Ale noszenie 17 cali to też niezbyt odpowiedni komfort pracy w terenie. 32GB SSD strasznie szybko się zajedzie, jak go zapchasz imho najlepiej zainwestować w 120 albo 240 i w drugiej kieszeni ewentualnie hdd albo zewnętrzny jak potrzebujesz.
@Szkarpet: jeśli jest możliwość samodzielnie wsadzić to tak, tak wyjdzie najtaniej, bo producenci dają zaporowe ceny. Ja sobie sam kupiłem SSD Samsung 830 256GB i wyszedł mnie ze 2 razy taniej niż jakbym miał zamawiać komputer z takim SSD u Apple. Mi taka pamięć zupełnie wystarczy, np filmy trzymam na zewnętrznym dysku i jak mam ochotę coś z tego archiwum wyciągnąć to po prostu go na chwilę podpinam. Nie mam potrzeby
@Kacc: Szkoda że z laptopami nie ma jak przy komputerach stacjonarnych, że robisz składaka pod swoje wymagania. Osobiście nie lubię na nich pracować więc wcześniej nie interesowałem się laptopami. Nie mam też pojęcia, który model lub producent daje możliwość prostej modyfikacji.

@Orchis1565 Nie wiedzialem o tym, a jak wydawać pieniądze to lepiej na coś co wytrzyma dłużej niż dwa lata. Obejrzę wieczorem serię, o której piszesz. Nie miałem nigdy wcześniej z
@orchis1565: Czy Samsung i Lenovo również mają tego typu "trwalsze" serie? Tego Della Latitude widzę, że najlepiej dopasować konfigurację kupując z oficjalnej strony Della. Jednakowoż ceny wydają się nieco wyższe od sklepowych.