Wpis z mikrobloga

#pytanie #komputery #tablet #samsung

Mirki szukam tableta. Do wydania 500zł (max700zł) Co sądzicie o używanym Samsungu Galaxy Note 10.1 GT-N8000 ? Co prawda model sprzed 3 lat, ale jego parametry na prawdę mnie zachęcają. 2GB ramu musi robić swoje. Macie jakieś opine o nim czy warto w to wchodzić?
  • 6
@mpcorp: a może #!$%@?? mają windę albo androida do wyboru, mają dobrą specyfikację jak na swoją cenę i z pewnością znajdziesz kogoś kto podzieli się opinią na jego temat, bo widziałem że ktoś się chwalił zakupem
ja miałem z tamtych modeli Tab 2 10.1 i samsungowe kawałki systemu były strasznie zbugowane. Przeinstalowałem na Cyanogen, ale w przypadku Note'a możnaby stracić dodatkowe funkcje rysikowe, chyba, że jakiś rom z tym znaleźć za wczasu (telefonu Note2 tak uzywałem). Raczej bym coś świeższego szukał.

edit: no i od Samsunga na pewno nie przyjdzie już do niego Lollipop, który jest dużo wydajniejszy (z moich eksperymentów) niż KitKat
@valdo: Dlaczego ma się to źle skończyć?

@m4g33k: Tab 2 10.1 miał 1GB ramu. Używam często programów z mapami i zazwyczaj trzymane są one w pamięci podręcznej. Telefony z 512MB/1GB ramu co chwilę mi wywalały aplikację i mówiły o braku pamięci. Mulenie na porządku dziennym. Dopiero zmiana na Note 2 z 2GB ramu przyniosła porządany efekt i zero przycięć. Teraz używam Note 3 Neo i android 4.4 się nie wiesza,
@mpcorp: no to wiesz co chcesz, ja tylko mówię co mi się zdarzyło :) i nie mam na myśli lagów ale ewidentne bugi które napotkałem. ale teraz obserwuję s4 po aktualizacjach fabrycznych i pięknie śmiga ( ͡° ͜ʖ ͡°) patrząc po specyfikacji na pewno coś sobie dobierzesz (Tab3 nie ma przypadkiem 2GB ramu?), a jeśli nie potrzebujesz rysika z note'a to bym się na niego nie spinał.