Wpis z mikrobloga

Sony Xperia Z1 po upadku, koszt naprawy szacuje na 200 zł. Używana była przez 2 lata bez żadnych futerałów itd. Pomimo uszkodzenia i kilku wyszczerbień praktycznie bez rys. Dragontail to jednak porządne szkło. #smartfon #android #xperia #xperiaz1 #naprawa #bojowkaandroid

Aktualnie posiadam Xperię Z5 i mam nadzieję, że będzie lepsza od poprzedniczki.
Pobierz
źródło: comment_Z1ouZDaWUacXAamjtNOmnKl1SFa9FlRI.jpg
  • 13
@Ingvarr100th: Z5 podobno ( bo nie mam ) przegrzewa się bardzo w Z5 Premium dodali paste termoprzewodzącą i miedziane rurki i tam to nie występuje ale Z5P za miesiąc chyba coś wychodzi i o 1000cbl więcej kosztuje ale chyba warto bo wiem jak Z1 się przegrzewa i to już czasem problem bo dochodzi świrowanie ekranu przy tym czasem.
@McLukas: w Z5 też są heatpipe'y
@kargo89: naprawiam we własnym zakresie, więc płacę tylko za części
@Pirzu: zdecydowanie lepszy wyświetlacz LCD, jest bardziej żwawa, i mniej odczuwalne są przegrzania. Po za tym jak w Z1 czuło się jakość wykonania, to w Z5 jest to jeszcze fajniesze dzięki matowemu szkłu i lakierowi. Na dodatek zielona wesja jest zajebista, gdyż jest ciemniejsza jak na zdjęciach.
@Ingvarr100th: Nie wiem czy to przez fanbojstwo, ale Dragontrail moim zdaniem jest lepszy niż GG3. Od roku używam mojej Z2 bez futerału i bez folii na ekranie - zero rys. :)
@McLukas: Ja nie słyszałem by były problemy z overheatingiem. Ludziska na IFA nie narzekali. Jedynie PhoneArena wyskoczył z jakimś filmikiem rzekomo na ten temat, ale to był fejk.
@McLukas: Na FB Sony Mobile pisali, że to jest fejk, wystarczyło przeczytać opis filmiku podlinkowanego przez PhoneArena. Nawet spytałem się na Twitterze (pic related). Trzeba rozróżnić nagrzewanie od przegrzewania
Przy bardziej wymagających rzeczach nagrzeć się nagrzeje, z tego co piszą, ale nie żeby parzyło w łapy. Raczej nie ma takiego fona, co by się w ogóle nie nagrzał w nagrywaniu 4K. Z tego co czytałem na IFA ludziska nie mieli problemów
Pobierz
źródło: comment_Ho8qmmXVsoUMCvgplifySLnEeDz1SwdW.jpg