Wpis z mikrobloga

@Lurch: Można było takich wypowiedzi na temat Wołynia oczekiwac od młodych ludzi na zachodniej Ukrainie. Na Wykopie znalezisko w którym twierdzono w Jedwabnym zabijali Niemcy a nie Polacy wchodziło na główną z płomieniem.
Każdy czepia się czego się da żeby wyjsc na niewinnego. My rzekomego swiadka który mówi że Polacy niewinni a Ukraincy uczepli się tezy że były ofiary ale to była wzajemna walka.
Matka nie wierzy w to że
  • Odpowiedz
@szurszur: Nie wiem, czy piszesz te rzeczy na poważnie, ale dla porządku odpowiem.

W Polsce nikt nie robi z mieszkańców Jedwabnego bohaterów, ideologia mieszkańców Jedwabnego też nie jest naczelną ideologią promowaną przez państwo, w tym państwowe szkoły, a prezydent nie występuje na tle nazistowskiej flagi blut und boden, za ekspozycję której za granicą (nieudolnie, ale jednak) lokalna prokuratora ściska z paragrafu o zakazie promocji ustrojów totalitarnych.

Z tego m.in. powodu
  • Odpowiedz
@Lurch: Na powaznie. Przeciez na koncu napisałem jaka jest róznica i to że tam wyparcie wspomaga państwo czyli mniej wiecej to co Ty więc nie wiem gdzie widizsz coś niewłasciwego.
Prokuratura sciga raczej za mini hailowanie za sama flage raczej nie bo w innych przypadkach nie było sledztw tak samo jak nie scigaja za flagi komunistyczne. Samo prezentowanie symboli nie jest złamaniem prawa.
  • Odpowiedz
@szurszur: Różnica nie polaga na wspomaganiu negacji przez państwo, a w promowaniu tych symboli, tych grup i idei jako wzorcowe, a przy okazji negację.

Twierdzenie, że są to przypadki podobne to manipulacja.

Do Ukrainy nie ma przypadków podobnych. W żadnym miejscu po II wojnie światowej nie powrócono do hajlowania. Nawet w Chorwacji, gdzie wielu pewnie do dziś uważa się za Ustaszy nie ma pomnika Ante Pavlicia.
  • Odpowiedz
@Lurch: odnosze sie do ludzkich powodów zparzeczania a te sa podobne - dążenie do bycia czystym i prawym zarwno indywidualnie jak dla sowjej wspolnoty. Dlatego te powody sa podobne i na to zwracalem uwage co widac po tym jakie inne przyklady wymienilem.

a prezydent nie występuje na tle nazistowskiej flagi blut und boden


@Lurch: Jaka flage masz na mysli?
  • Odpowiedz