Wpis z mikrobloga

#wina #browin

Nie wiem czy znacie takie wino czekoladowe ROSSO NOBILE, ale nawet jeżeli nie to mam pytanie do @Browin.
Smakuje mi wino czekoladowe. Chciałem takowe zrobić i dodałem do wina ekstrakt czekoladowy do mocnych alkoholi od Biowin (czyli wasz).

Pytanie: czy da się zrobić wino czekoladowe z tradycyjnej czekolady?
Pytanie2: czy do produkcji ekstraktu czekoladowego wykorzystywane są przynajmniej śladowe ilości czekolady czy to "sama chemia"


Kacper z Oldtimery.com
  • 10
@Oldtimery_com: 1. cukier z wodą zawsze będzie fermentował, ale nie robiliśmy takiego cuda. Za to laboratorium na Twoje pytanie odpowiada: "Ej! To specjalnie dla niego nastawimy od poniedziałku. Pokombinujemy z korzeniem kakaowca, goździkami, cynamonem, rodzynkami i tym co nam w ręce wpadnie"

W esencji zgodnie ze specyfikacją dostawcy mamy aromat naturalny, więc gdzieś tam śladowe ilości kakao powinny być ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Browin: ja też poeksperymentuję. Boję się, że to może się nie klarować najlepiej. Ja nastawię z rodzynek albo aronii i dodam kakao chyba, ale muszę poczekać bo wszystkie 5 balonów w użyciu.

Dzięki za odpowiedź - prawilne z was mirki!
@Oldtimery_com: @Browin: A jakby zrobić wino z czekolady gorzkiej o zawartości 85%< kakao, rozpuszczonej w kąpieli wodnej? Po eksperymencie wina z kawy, wydaję mi się że dałoby to jakiś ciekawy efekt (wino z kawy jest mistrzowskie).
Tylko nie wiem, czy nie lepiej byłoby dać kakao rozpuszczone w wodzie do baniaka, zamiast czekolady (która jest tłusta, a co utrudnia klarowanie z tego co kojarzę).
W mleku byłoby smaczniejsze pewnie, ale mleko
@Oldtimery_com: Jak każe inne "wino" :)
Zaparzasz kawę (ja dałem około 350-400g świeżo mielonej na baniak 5L), to wlewasz do bańki (oczywiście jak będzie chłodne, aby baniak nie pękł), do tego syrop cukrowy i drożdże. Po 1,5 miesiąca wino do spożywania, lekko pobudza, smakuje jak mocna słodka kawa.

@Fibi07: @Oldtimery_com: wszystko z wszystkim fermentuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale wino kawowo-wiśniowe jest mistrzowskie!

Korzeń kakaowca przyszedł do nas przez przypadek podczas zamawiania półproduktów do ziół do piwa grzanego i wina grzanego. My tu cuda mamy na magazynach jeżeli chodzi o przyprawy :D Musimy tylko pamiętać, żeby zawsze odmierzać gramy przy tworzeniu mieszanek, co jest chyba najtrudniejsze w całym procesie :0