Wpis z mikrobloga

Ostatnio na wykopie można zaobserwować bardzo ciekawe zjawisko, na które szczerze mówiąc czekałem niecierpliwie bo byłem pewien, że wystąpi.

Mowa o wysypie troll-kont które prowadzą agitację wyborczą. Mamy gorący kampanijny okres, więc zjawisko takie wcale nie dziwi. Konta zarejestrowane tydzień-dwa tygodnie temu i wypowiadające się tylko w tematach politycznych, zawsze optując za określoną partią lub przeciw (np. przeciw PiS i za PO oraz Nowoczesną). Nie będę przytaczać konkretnych nicków bo zaraz się zlecą i wszystkiego wyprą, ale wejdźcie pod jakiekolwiek znalezisko o PiS'ie, PO czy Petru. Często przez okres swojej tygodniowej aktywności mają już napisane kilkaset komentarzy na ten sam temat. Nie trzeba się długo domyślać aby stwierdzić, że jest to opłacana akcja marketingowa (jak to mówią - #60groszyzawpis). Po wyborach samorządowych i prezydenckich myślałem, że na parlamentarne trochę się ogarną i pozakładają konta w sierpniu-wrześniu tak żeby na najgorętszy okres kampanii nie rzucali się w oczy swoimi zielonymi nickami. Szkoda, że dużo użytkowników łyka haczyk - mam nadzieję, że uświadomiłem chociaż małe grono.

#politykapuchatka

  • 9